Samsung Galaxy S5: tak wspaniałego wyświetlacza jeszcze nie miał żaden smartfon!

Samsung Galaxy S5 posiada niesamowicie udany wyświetlacz. Firma DisplayMate jeszcze nie testowała tak dobrego ekranu.

Smartfon Galaxy S5 wkrótce trafi na rynek. Osoby zamierzające go kupić z pewnością polują na wszelkie informacje na temat jego możliwości. Wczoraj mieliśmy okazję pisać o całkiem korzystnie wypadających testach wydajności jego akumulatora, natomiast dzisiaj przyszła kolej na wyświetlacz OLED.

Element ten "trafił na warsztat" firmy DisplayMate, która w podsumowaniu napisała, i tu uwaga, że jeszcze nie testowała tak dobrego smartfonowego wyświetlacza! Szczególny zachwyt wśród testujących wzbudziły dwa parametry:

- jasność ekranu Galaxy S5, która jest aż o 22% większa niż w przypadku ekranu Galaxy S4, co pozwala na wygodną obsługę nawet podczas bardzo słonecznego dnia. Do tej pory żaden z testowanych wyświetlaczy nie radził sobie z tym tak dobrze

- reprodukcja barw na poziomie nieosiąganym przez żaden z obecnie dostępnych smartfonów, czy tabletów (wcześniej ekrany OLED smartfonów Galaxy krytykowane były za zbyt "cukierkowe" kolory)

Pełne wyniki testów (ekran Galaxy S5 zdobył uznanie także biorąc pod uwagę inne parametry takie jak np. współczynnik kontrastu, czy współczynnik odbicia) znajdziecie tutaj.

No cóż, Galaxy S5 ogólnie nie zachwycił, ponieważ oferuje mniej ulepszeń niż oczekiwał rynek. Powyższe testy powodują jednak, że ocena tego urządzenia w moich oczach sporo wzrosła.