Samsung Galaxy S5 także z 8-rdzeniowym układem Exynos

Samsung, podobnie jak to miało miejsce w przypadku modelu Galaxy S4, zamierza wprowadzić na rynek drugą wersję smartfona Galaxy S5, która zostanie wyposażona w ośmiordzeniowy układ Exynos SoC.

Wraz z premierą smartfona Galaxy S5 poznaliśmy również jego specyfikację, z której wynika, że "sercem" urządzenia będzie czterordzeniowy układ Snapdragon 801 MSM8974-AC. Korzysta on z mocy czterech rdzeni Krait 400 taktowanych zegarem 2,5 GHz oraz GPU Adreno 330 z zegarem 578 MHz.

Po premierze Galaxy S5 na blogu Samsunga pojawiła się jednak informacja, że smartfon będzie także oferowany w wariancie z ośmiordzeniowym układem Exynos SoC (niestety nie wiemy o jaki model chodziło) pracującym z częstotliwością 2,1 GHz. Niestety obecnie znikła, natomiast specyfikacja nowego flagowca mówi jedynie o wspomnianym wcześniej Snapdragonie:

Samsung Galaxy S5 także z 8-rdzeniowym układem Exynos

O ile wprowadzenie na rynek Galaxy S5 w wersji z procesorem Exynos wydaje się przesądzone (podobnie było w przypadku modelu Galaxy S4, który oferowany był w dwóch wersjach: z układem Exynos 5 Octa i Snapdragon 600), o tyle obecnie nie wiadomo, czy oba warianty urządzenia będą oferowane na wszystkich rynkach, czy też jedynie na wybranych.

Zobacz również:

  • Więcej Samsungów z procesorem Exynos? Już w przyszłym roku!
  • Okazja! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD

Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że Galaxy S5 z układem Exynos nie będzie pozbawiony istotnych funkcji, tak jak miało miejsce w przypadku phabletu Galaxy Note 3 (w wersji z Exynos nie pozwala np. na rejestrację wideo w rozdzielczości 4K).