Samsung Galaxy S5: tyle kosztuje jego wyprodukowanie

Ile kosztuje Samsunga wyprodukowanie smartfona Galaxy S5? Dzisiaj już to wiemy.

Smartfon Galaxy S5 trafił do sprzedaży 11 kwietnia. Z informacji przedstawionych przez Samsunga wynika, że sprzedaje się on rekordowo dobrze. Tajemnicą do dzisiaj pozostawało jednak, ile koreańskiego producenta kosztuje wyprodukowanie najnowszego gadżetu. Od czego mamy jednak firmę IHS?

Opublikowała ona raport, w którym podaje szacunkowy koszt Bill Of Materials (BOM) odnoszący się do całkowitego wykazu wszystkich elementów potrzebnych do wytworzenia Galaxy S5. Z tych wyliczeń wynika, że wspomniany koszt to 256 USD, czyli nieco więcej niż w przypadku modelu Galaxy S4 (244 USD).

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!

Najbardziej kosztownym elementem Galaxy S5 jest wyświetlacz Super AMOLED wyceniony na 63 USD. Pomimo tego, że w testach pokonuje on zdecydowanie konkurencję, jest on o 12 USD tańszy od wyświetlacza stosowanego w Galaxy S4 , co oznacza, że Samsung znacznie usprawnił produkcję tego podzespołu.

Ceny kolejnych wybranych elementów:

DRAM + Flash: 33 USD

Czytnik linii papilarnych: 4 USD (czyli znacznie mniej niż w przypadku czytnika iPhone'a 5S)

Pulsometr: 1,45 USD

Koszt montażu: 5 USD

Porównując wspomnianą kwotę do ceny sprzedaży Galaxy S5 należy tutaj pamiętać, że nie zawiera ona kosztów R&D (Research and Development), oprogramowania, dystrybucji i marketingu.