Samsung Galaxy S5: w Polsce (i tylko w Polsce) udostępniona została aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop!

Samsung właśnie pozytywnie zaskoczył swoich klientów. Zaledwie w miesiąc po udostępnieniu przez Google finalnej wersji systemu Android 5.0 Lollipop rozpoczął bowiem proces udostępniania aktualizacji dla europejskich smartfonów Galaxy S5. Co równie ważne, z możliwości nowego OS-u będą jako pierwsi mogli się cieszyć...Polacy!

W ostatnich statystykach opublikowanych przez firmę Google najnowszy Android 5.0 Lollipop w ogóle się nie pojawił. Z pewnością jednak zmieni się to w kolejnym ich wydaniu, które zobaczymy za miesiąc. Wydaje się, że znaczący w tym udział będzie miał smartfon Galaxy S5, którego nieoficjalne zdjęcia'filmy z "lizakiem" na pokładzie pojawiały się już wcześniej w Sieci. Dzisiaj bowiem, jak informuje serwis SamMobile, firma Samsung udostępniła najnowszy system Google (LRX21T) dla swojego flagowego smartfona będącego w posiadaniu europejskich konsumentów.

Polska doceniona!

Co najważniejsze dla polskich właścicieli Galaxy S5 (konkretnie modelu SM-G900F), proces aktualizacji rozpoczął się właśnie od Polski i póki co nie jest prowadzony w żadnym innym europejskim kraju.

Zobacz również:

  • Nowy smartfon Samsunga Cię rozczaruje. Zmian jest niewiele, a cena...
  • Luki bezpieczeństwa w smartfonach Xiaomi
Samsung Galaxy S5: w Polsce (i tylko w Polsce) udostępniona została aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop!

To bardzo miły gest ze strony Samsunga, który potwierdził tym samym, że nasz rynek jest dla niego ważny. Przy okazji warto przypomnieć, że do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej, np. podczas udostępniania Androida 4.1.2 dla Galaxy S III.

Samsung zaskakuje

Na koniec nie sposób nie zwrócić też uwagi na fakt, że w przypadku systemu Android 5.0 Lollipop Samsung wykazał się wielkim zaangażowaniem. Udostępnienie go użytkownikom Galaxy S5 nastąpiło bowiem zaledwie 31 dni po udostępnieniu finalnej wersji kodu "lizaka" na Android Open Source Project.