Samsung Galaxy S5 w dwóch wersjach? Potwierdzają to kolejne doniesienia

Wedle najnowszych doniesień Samsung Galaxy S5 ma trafić do sprzedaży w dwóch wersjach różniących się wyłącznie typem zastosowanego ekranu. Na targach MWC 2014 za 4 dni mamy zobaczyć jedną z nich.

Samsung Galaxy S5 ma zadebiutować już za cztery dni. Nic dziwnego, że oczekiwana nowa edycja flagowego smartfona koreańskiej firmy raz po raz pojawia się w przeciekach. Ostatnie informacje sugerują, że możemy spodziewać się dwóch edycji tego telefonu. Podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie zaprezentowana zostanie podstawowa edycja telefonu, która niedługo później trafi do sprzedaży. Na Galaxy S5 w edycji “premium” przyjdzie natomiast nieco poczekać.

Samsung Galaxy S5 w dwóch wersjach? Potwierdzają to kolejne doniesienia

Oba telefony mają mieć takie same parametry i wygląd, ale w przypadku wersji, która jako pierwsza trafi na sklepowe półki, będziemy mieć do czynienia z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. To dokładnie tyle samo, co zeszłoroczny telefon. Dopiero w przypadku edycji Galaxy S5 “premium” będzie mowa o ekranie o rozdzielczości QHD, nazywanej często 2K.

W tym przypadku panel będzie miał 2560 na 1440 punktów, co przy przekątnej 5,2 cala ma dać zagęszczenie pikseli na poziomie 560ppi (pixel per inch, pikseli na cal). Przyczyną wypuszczenia dwóch wersji tego samego telefonu ma być brak możliwości wyprodukowania na czas odpowiedniej liczby ekranów 2K.

Samsung Galaxy S5 w dwóch wersjach? Potwierdzają to kolejne doniesienia

W obu wariantach telefonu Galaxy S5 producent ma zastosowań ekran o “diamentowej strukturze” matrycy typu pentile. Taki sam znalazł się zresztą w zeszłorocznym Samsungu Galaxy S4. Taki wyświetlacz charakteryzuje się niestandardowym układem składających się na jeden piksel subpikseli. Sposób ich ułożenia widać na powyższym obrazku.

źródło: 3g.co.uk