Samsung Galaxy S5 w dwóch wersjach: plastikowej i "zakrzywionej" metalowej

Z najnowszych spekulacji na temat smartfona Galaxy S5 wynika, że powinien on się pojawić na rynku w dwóch wersjach - premium i mniej prestiżowej cechującej się znacznie skromniejszym designem..

Koreański serwis ET News podzielił się interesującymi doniesieniami na temat kolejnego flagowego smartfona Samsunga, czyli modelu Galaxy S5. Wynika z nich, że koreański producent zamierza udostępnić urządzenie w dwóch wersjach - "Premium" i nieco mniej efektownej.

Galaxy S5 "Premium"

W tej wersji smartfon ma otrzymać elastyczny 5-calowy wyświetlacz OLED zamknięty w metalowej obudowie. Wydaje mi się jednak, że nastąpiło tutaj pewne przekłamanie w tłumaczeniu z koreańskiego i chodzi raczej o zakrzywiony wyświetlacz, podobny do tego, którym dysponuje model Galaxy Round.

Zobacz również:

  • Cyber Monday - najlepsze promocje na sprzęt Samsunga [29.11.2021]

"Zwykły" Galaxy S5

W przypadku tego modelu otrzymać mamy do dyspozycji zwykły, płaski ekran OLED oraz plastikową obudowę

Reszta podzespołów

Jeżeli chodzi o kluczowe podzespoły, oba modele mają dysponować 64-bitowym, 8-rdzeniowym procesorem, 3 GB pamięci RAM oraz akumulatorem o pojemności 4000 mAh.

Samsung podąża w ślady Apple

Warto tutaj zauważyć, że jeżeli doniesienia te się potwierdzą, oznaczałoby to, iż Samsung zamierza pójść w ślady firmy Apple, która po raz pierwszy w historii wprowadziła do oferty dwa iPhone'y - modele iPhone 5S (nowy flagowiec) i iPhone 5C (plastikowa wersja iPhone'a 5). W odróżnieniu od niego koreańska firma oferowałaby jednak dwa urządzenia, które różnią się designem i ceną, lecz oferują zbliżoną (a może identyczną) wydajność.

Kiedy premiera?

Serwis ET News twierdzi, że masowa produkcja obu wersji smartfona Galaxy S5 powinna się rozpocząć już w styczniu przyszłego roku, co oznacza, że na półki sklepowe mogłyby one trafić miesiąc-dwa później.