Samsung Galaxy S5 w wersji Google Play Edition trafi niedługo do sprzedaży

Galaxy S5 to najnowszy flagowy smartfon koreańskiego producenta. Domyślnie wyposażony jest w nakładkę na Androida o nazwie Touch Wiz. Niedługo jednak zwolennicy czystego oprogramowania będą mogli zamówić najnowszy topowy telefon Samsunga w wersji Google Play Edition.

W zeszłym roku na stronie Google Play obok urządzeń z linii Nexus, będących efektem ścisłej współpracy producentów sprzętu i twórców Androida, pojawiły się urządzenia oznaczone jako Google Play Edition. Były to topowe telefony takich firm jak Samsung i HTC wydane w 2013 roku, które zostały pozbawione nakładki na system. Google najwyraźniej nie ma zamiaru zaprzestać sprzedawania urządzeń z tej rodziny, a kolejnym "beznakładkowym" smartfonem ma być specjalna wersja Samsunga Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 w wersji Google Play Edition nie trafił jeszcze co prawda oficjalnie do sprzedaży, ale jego istnienie zdradza grafika znajdująca się na stronie internetowej giganta z Mountain View. Obok zeszłorocznego Galaxy S4 znalazło się bowiem zdjęcie przedstawiające tegoroczny topowy smartfon Samsunga. Można więc rozsądnie założyć, że wprowadzenie takiego modelu do oferty jest tylko kwestią czasu. Pozostaje tylko otwarte pytanie, czy zastąpi on poprzedni model, czy też może będą one oferowane jednocześnie w różnych cenach.

Zobacz również:

  • Nauka i zabawa w jednym? To możliwe! Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na Androida
  • Jak zgarnąć ekstra promocje na AGD i nie tylko? Samsung przygotował atrakcyjne opcje
Samsung Galaxy S5 w wersji Google Play Edition trafi niedługo do sprzedaży

Najnowszy topowy telefon Samsunga wyposażony został w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli i procesor Qualcomm Snapdragon 801 wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Całość została zamknięta w plastikowej obudowie, a za zdjęcia odpowiada aparat fotograficzny robiący zdjęcia o wielkości 16-tu megapikseli.

źródło: phonearena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: