Samsung Galaxy S5 w wersji Premium "wypłynął" jako Project KQ

Serwis SamMobile dotarł do informacji zdających się potwierdzająć, że Samsung szykuje wersję Premium smartfona Galaxy S5.

Przed premierą kolejnego flagowego smartfona firmy Samsung pojawiały się doniesienia, z których wynikało, że urządzenie to zostanie zaoferowane w dwóch wersjach: standardowej i premium dysponującej m.in. lepszym wyświetlaczem oraz szybszym procesorem. Jak już wiemy tak się nie stało, natomiast Samsung oficjalnie zaprzeczył, że pracuje nad takim rozwiązaniem.

Dzisiaj za sprawą serwisu SamMobile sprawa Galaxy S5 Premium powróciła. Dotarł on bowiem do kodów źródłowych potwierdzających istnienie urządzenia o kodowej nazwie Projekt KQ (obecny Galaxy S5 funkcjonuje jako Project K) i cechującego się następującymi elementami:

- 5,2-calowy wyświetlacz HD (2560 x 1440 pikseli)

- układ w różnych wersjach w zależności od rynku. W modelu na Południową Koreę miałby być zastosowany układ Exynos 5430 (4 x 2.1 GHz Cortex-A15 plus 4 x 1.5 GHz Cortex-A7, 600MHz ARM Mali GPU)

Zobacz również:

  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]

- sprzętowy dekoder HEVC

- w przypadku wersji z układem Exynos modem Intel XMM7260 Category 6 (300 Mb/s) LTE

Mam nadzieję, że o tym, czy faktycznie mamy tutaj do czynienia z Galaxy S5 Premium przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.