Samsung Galaxy S5 w wersji deweloperskiej zadebiutował w USA

Samsung Galaxy S5 to najnowszy smartfon w ofercie koreańskiego producenta. Właśnie pojawiła się specjalna edycja tego telefonu przygotowana dla sieci Verizon przeznaczona dla deweloperów. Różni się od normalnej wersji zainstalowanym oprogramowaniem i dostępna jest jak na razie w Stanach Zjednoczonych.

W ofercie Samsunga pojawiła się specjalna wersja smartfona Galaxy S5 w wersji przeznaczonej dla amerykańskiego operatora Verizon. Wariant tego modelu nazwany developer edition pozwoli użytkownikom niemal dowolnie ingerować w oprogramowanie bez konieczności samodzielnego uzyskiwania dostępu do praw roota. Wszystko to za sprawą odblokowanego fabrycznie bootloadera.

Cena Samsunga Galaxy S5 w wersji deweloperskiej w sieci Verizon to 599,99 dolarów i jest to oferta przeznaczona dla osób zajmujących się tworzeniem aplikacji mobilnych, nie dla zwykłych klientów. Telefon może zakupić każdy, ale z jego możliwości skorzystają tak naprawdę programiści oraz entuzjaści, którzy lubią zmieniać oprogramowanie w smartfonach na własną rękę.

Zobacz również:

  • Jak zgarnąć ekstra promocje na AGD i nie tylko? Samsung przygotował atrakcyjne opcje
  • Najlepszy antywirus na Androida - przegląd antywirusów na system Android 2023
Samsung Galaxy S5 w wersji deweloperskiej zadebiutował w USA

Trzeba tylko pamiętać, że Samsung Galaxy S5 w wersji deweloperskiej to nie jest wersja Google Play Edition pozbawiona nakładki producenta. To nadal smartfon wyposażony w nakładkę TouchWiz, ale z odblokowanym bootloaderem. Co więcej, nakładka będzie pozbawiona aplikacji i usług samej sieci Verizon, które znajdują się w klasycznej edycji tego telefonu.

Możliwe jednak, że Samsung Galaxy S5 w wersji Google Play Edition pojawi się w ofercie Google już niedługo.

źródło: androidcentral.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: