Samsung Galaxy S5 w wersji premium nie powstanie

Jeszcze przed premierą smartfona Samsung Galaxy S5 pojawiły się plotki dotyczące tego, że niedługo po nim trafi do oferty koreańskiego producenta jego druga wersja określana mianem premium. Niestety, CEO firmy Samsung oficjalnie zaprzeczył tym doniesieniom.

Samsung na targach MWC 2014 w Barcelonie zaprezentował swój nowy topowy smartfon Galaxy S5. Podobnie jak poprzednie modele z tej linii ma on obudowę wykonaną z plastiku. Nie potwierdziły się niestety informacje o tym, że telefon zostanie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 2K. Krążyły natomiast plotki, że niedługo po premierze tegorocznego flagowca pojawi się w sprzedaży jego nowa, lepsza wersja.

Nowy telefon miał być modelem premium bazującym na Galaxy S5 z obudową wykonaną z aluminium. Niestety, JK Shin, CEO firmy Samsung, zaprzeczył doniesieniom o pracach nad lepszą wersją flagowca. Potwierdził jedynie, że w tym roku do sprzedaży trafi kolejny phablet z linii Galaxy Note, ale zdementował plotki. Z pewnością zrobił to, żeby przekonać do zakupu klientów zainteresowanych modelem Galaxy S5. Majac w perspektywie za kilka miesięcy ten sam telefon w lepszej wersji mogliby zrezygnować z zakupu.

Zobacz również:

  • Okazja! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD
  • Oto realme GT Neo2T. Świetne parametry i jeszcze lepsza cena!
Samsung Galaxy S5 w wersji premium nie powstanie

Co ciekawe, nie oznacza to, że nie pojawi się żaden smartfon Samsunga z górnej półki wyposażony w metalową obudowę. JK Shin zaprzeczył informacjom o pracach nad wersją premium Galaxy S5, ale nie jest wykluczone, że powstanie telefon wykonany z aluminium o nazwie Samsung Galaxy F. Może on mieć po prostu inną nazwę i być przedstawicielem zupełnie nowej rodziny urządzeń.

źródło: androidauthority.com