Samsung Galaxy S5 wodo- i pyłoszczelny. To ma sens

Koreańskie serwisy twierdzą, że smartfon Galaxy S5 zostanie wyposażony standardowo przez Samsunga w wodo- i pyłoszczelną obudowę.

Sierpniowe dane dotyczące sprzedaży smartfona Galaxy S4 potwierdzają, że cieszy się on coraz mniejszym zainteresowaniem konsumentów (sierpień - 5 milionów sprzedanych Galaxy S4, czerwiec - 7 milionów). To z kolei może potwierdzać wcześniejsze doniesienia, z których wynikało, że ze względu na mniejszą niż zakładał Samsung sprzedaż już w styczniu przyszłego roku będziemy świadkami przyspieszonej premiery modelu Galaxy S5.

Co zaoferuje? 64-bitowy CPU i technologia ISOCELL

Dwa elementy wydają się być pewne:

- 64-bitowy procesor (po tym, jak takie rozwiązanie zaoferował iPhone 5S, Samsung nie ma wyjścia i też musi na nie postawić)

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy A53 - data premiery, cena, dostępne warianty! [20.01.2022]
  • Jak sprawdzić czy mój telefon został zhakowany?

- aparat zbudowany w oparciu o matrycę ISOCELL radzącą sobie znacznie lepiej w słabych warunkach oświetleniowych (jeszcze w tym roku rozpocznie się masowa produkcja pierwszych tego typu matryc)

Wodo- i pyłoszczelny

Najświeższe doniesienia, które pojawiły się w koreańskich serwisach sugerują dodatkowo, że oprócz wspomnianych wyżej rozwiązań koreański producent zamierza również zastosować już w przypadku podstawowej wersji Galaxy S5 obudowy gwarantującej mu odporność na działanie wody i pyłu. Oczywiście obecnie nie wiadomo o jakim stopniu ochrony możemy tutaj mówić. Dla przykładu model Galaxy S4 Active może się pochwalić oznaczeniem IP67.

Czy to możliwe? Oczywiście. Taki ruch Samsung wydaje się całkiem logiczny, gdyż zapewniłby mu możliwość konkurowania na wszystkich frontach. Podobne rozwiązanie stosuje w przypadku swojego flagowego smartfona Xperia Z1 firma Sony.