Samsung Galaxy S5 z czytnikiem linii papilarnych. To już prawie pewne

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący smartfon Samsung Galaxy S5 zostanie przez producenta wyposażony w skaner linii papilarnych. Nie będzie on jednak wbudowany w ekran, jak sugerowały wcześniejsze plotki. Zostanie umieszczony, podobnie jak w iPhonie 5s od Apple, w przycisku Home.

O obecności biometrycznego zabezpieczenia w postaci skanera odcisków palców w telefonie Samsung Galaxy S5 przekonany jest serwis sammobile.com. Wedle ostatnich informacji w nowym flagowcu mają klasyczne przyciski, a plotki o przeniesieniu ich na ekran są nieprawdziwe. Tak samo możemy raczej zapomnieć o czytniku linii papilarnych bezpośrednio w ekranie dotykowym. Odcisk palca ma rozpoznawać, tak jak w iPhonie 5s, przycisk Home umieszczony bezpośrednio pod ekranem.

Skanowanie odcisku palca ma odbywać poprzez niezbyt szybkie przesunięcie go po powierzchni czytnika. To ma być główna różnica między rozwiązaniem TouchID od Apple, a czytnikiem Samsunga. W przypadku iPhone’a 5s wystarczy przyłożenie palca do przycisku Home. Wygląda też na to, że Samsung będzie czerpał również z rozwiązań stosowanych HTC One Max.

Samsung Galaxy S5 z czytnikiem linii papilarnych. To już prawie pewne

W przypadku tajwańskiego phabletu HTC One Max czujnik został umieszczony niefortunnie z tyłu urządzenia, ale w przeciwieństwie do iPhone’a pozwala na przypisanie do różnych palców konkretnych akcji, jak np. natychmiastowe uruchomienie danej aplikacji. Taka sama funkcja ma znaleźć się w telefonie Samsung Galaxy S5. Nic nie wiadomo jednak na razie o możliwości przypisania skanera odcisków do sklepu Google Play w celu łatwej autoryzacji zakupów oraz jako sposobu logowania się do aplikacji firm trzecich.

O tym, czy faktycznie Samsung zdecydował się na umieszczenie czytnika linii papilarnych w swoim nowym flagowym telefonie w takiej formie, jak opisana powyżej, dowiemy się w przeciągu najbliższego tygodnia. Samsung Galaxy S5 ma zostać oficjalnie zaprezentowany na nadchodzących targach MWC 2014 w Barcelonie, które odbędą się na początku przyszłego tygodnia. Nowy model do sklepów ma trafić niedługo później.