Samsung Galaxy S5 zalega w magazynach

Według Wall Street Journal smartfon Galaxy S5 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań. Co gorsza, sprzedaje się gorzej niż poprzednik, Galaxy S4.

Galaxy S5, czyli ostatni flagowy smartfon Samsunga, rozczarował część konsumentów, którzy zachęceni licznymi spekulacjami na temat jego możliwości liczyli, że zaoferuje m.in. metalową obudowę oraz ekran QHD. To zaś wraz z wysoką ceną przełożyło się na sprzedaż urządzenia, która choć początkowo bardzo dobra, w sumie okazała się globalnie, delikatnie mówiąc, rozczarowująca.

Dane na ten temat przedstawił właśnie Wall Street Journal, który opierając się na informacjach pozyskanych z "własnych źródeł" twierdzi, że:

- w ciągu pierwszych trzech miesięcy Samsung sprzedał 12 milinów egzemplarzy Galaxy S5, czyli o 4 miliony mniej niż Galaxy S4 w takim samym okresie 2013 roku

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Flip 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.06.2022]
  • Xiaomi 12S Ultra - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [29.06.2022]

- do tej pory sprzedano o 40% mniej egzemplarzy niż zakładano (sporo zalega obecnie w magazynach)

- sprzedaż rośnie w Stanach Zjednoczonych

- sprzedaż spadła aż o 50% (!) w Chinach

Zaskakująco na tle tych danych wypada rynek polski. Według naszego oddziału Samsunga sprzedaż Galaxy S5 jest bowiem ponoć o kilkadziesiąt procent większa niż Galaxy S4.

Mniej modeli smartfonów Samsunga

Na koniec warto przypomnieć, że ze względu na ostatnie słabsze niż oczekiwano wyniki finansowe Samsung zapowiedział zmianę podejścia do swojego smartfonowego biznesu. Jego najważniejszym elementem będzie zmniejszenie o 25-30% liczby produkowanych modeli.