Samsung Galaxy S5 zrootowany jeszcze zanim trafił na sklepowe półki

Samsung Galaxy S5 jeszcze nie trafił na sklepowe półki, ale w sieci pojawiły się już nieoficjalne modyfikacje oprogramowania tego telefonu. Wygląda na to, że nabywcy nowego flagowca koreańskiej firmy będą mogli zabrać się do wgrywania modyfikacji już w dniu premiery od razu po wyjęciu telefonu z pudełka.

Wokół systemu Android zgromadzona jest całkiem pokaźna społeczność osób modyfikujących na własną rękę oprogramowanie producenta. Taki software udostępniany jest często poźniej w sieci i każdy może go do woli pobierać i, przy pewnej dozie umiejętności, instalować na swoim kompatybilnym urządzeniu.

Co prawda zdejmowanie zabezpieczeń nazywane rootowaniem telefonu i wgrywanie nieoficjalnego oprogramowania może skończyć się utratą gwarancji, a w pewnych przypadkach nawet trwałym uszkodzeniem telefonu, ale nie odstrasza to milionów entuzjastów zielonego robota z całego świata.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [18.10.2021]
Samsung Galaxy S5 zrootowany jeszcze zanim trafił na sklepowe półki

Do tej pory od premiery telefonu do ukazania się pierwszej nieoficjalnej modyfikacji mijały zwykle długie tygodnie, ale coraz częściej telefony zostają złamane w znacznie krótszym czasie. W przypadku najnowszego flagowego telefonu koreańskiej firmy Samsung w internecie pojawiła się instrukacja pozwalająca na uzyskanie praw roota i zdjęcie zabezpieczeń jeszcze przed rynkową premierą telefonu.

Jak na razie można zrootować telefony przeznaczone na rynek międzynarodowy wyposażone w układ Qualcomm Snapdragon 801, a stosowną instrukcję znaleźć można na forum XDA Developers. Całość operacji zajmuje zaledwie kilka minut, a opis nie wygląda na trudny do zrealizowania.

źródło: gsmarena.com