Samsung Galaxy S5 zrootowany jeszcze zanim trafił na sklepowe półki

Samsung Galaxy S5 jeszcze nie trafił na sklepowe półki, ale w sieci pojawiły się już nieoficjalne modyfikacje oprogramowania tego telefonu. Wygląda na to, że nabywcy nowego flagowca koreańskiej firmy będą mogli zabrać się do wgrywania modyfikacji już w dniu premiery od razu po wyjęciu telefonu z pudełka.

Wokół systemu Android zgromadzona jest całkiem pokaźna społeczność osób modyfikujących na własną rękę oprogramowanie producenta. Taki software udostępniany jest często poźniej w sieci i każdy może go do woli pobierać i, przy pewnej dozie umiejętności, instalować na swoim kompatybilnym urządzeniu.

Co prawda zdejmowanie zabezpieczeń nazywane rootowaniem telefonu i wgrywanie nieoficjalnego oprogramowania może skończyć się utratą gwarancji, a w pewnych przypadkach nawet trwałym uszkodzeniem telefonu, ale nie odstrasza to milionów entuzjastów zielonego robota z całego świata.

Do tej pory od premiery telefonu do ukazania się pierwszej nieoficjalnej modyfikacji mijały zwykle długie tygodnie, ale coraz częściej telefony zostają złamane w znacznie krótszym czasie. W przypadku najnowszego flagowego telefonu koreańskiej firmy Samsung w internecie pojawiła się instrukacja pozwalająca na uzyskanie praw roota i zdjęcie zabezpieczeń jeszcze przed rynkową premierą telefonu.

Jak na razie można zrootować telefony przeznaczone na rynek międzynarodowy wyposażone w układ Qualcomm Snapdragon 801, a stosowną instrukcję znaleźć można na forum XDA Developers. Całość operacji zajmuje zaledwie kilka minut, a opis nie wygląda na trudny do zrealizowania.

źródło: gsmarena.com