Samsung Galaxy S6 Active z microSD

Samsung Galaxy S6 Active będzie miał ponoć poza wzmocnioną konstrukcją jeszcze dwie istotne przewagi nad Galaxy S6: slot microSD i wymienialny akumulator.

Samsung wprowadzając do oferty smartfony Galaxy S4, czy Galaxy S5 uzupełniał ją później modelami cechującymi się wzmocnioną konstrukcją. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszego flagowca - Galaxy S6 - który doczeka się wersji Galaxy S6 Active.

Biorąc pod uwagę fakt, że Galaxy S6 nie jest już wodoszczelny jak jego poprzednik wydaje się, że wersja Active może budzić większe zainteresowanie niż model Galaxy S5 Active.

Co wiemy?

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynikało, że Galaxy S6 Active będzie posiadał prawie taką samą specyfikację jak Galaxy S6. Odróżniały go jednak będzie poza pancerną konstrukcją (odporność na wodę, pył, uderzenia) będą następujące elementy: większy wyświetlacz, brak skanera linii papilarnych, brak pulsometru oraz umieszczone pod ekranem fizyczne przyciski. Urządzenie przypominać ma model Galaxy Xcover 3:

Samsung Galaxy Xcover 3

Samsung Galaxy Xcover 3

Mamy nowe ciekawe doniesienia

Dzisiaj pojawiły się kolejne interesujące doniesienia (oczywiście niepotwierdzone, więc należy je traktować z dużym dystansem) na temat konstrukcji urządzenia, których autorem jest jeden z użytkowników Reddita twierdzący, że miał okazję spotkać się z piastującą wysokie stanowisko w Samsungu osobą. Rozmawiając z nią na temat modelu Galaxy S6 Active usłyszał bardzo istotną dla przyszłych jego użytkowników informację. Wynika z niej bowiem, że w odróżnieniu od modelu Galaxy S6 urządzenie będzie dysponowało slotem na karty microSD. Co więcej, pozwalać ma też na samodzielną wymianę akumulatora (Galaxy S6 też co prawda pozwala, ale nie jest to zbyt proste i wiąże się z utratą gwarancji).