Samsung Galaxy S6 Active z większym ekranem niż w Galaxy S6

Do rynkowej premiery Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge pozostało jeszcze nieco czasu, ale do sieci trafiają już informacje na temat kolejnych modeli od koreańskiego producenta. Jednym z nich ma być wodoodporny Galaxy S6 Active.

Telefony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zadebiutowały na początku marca podczas targów MWC 2015 w Barcelonie i już niedługo trafią na sklepowe półki. Urządzenia prezentują się bardzo dobrze, a w przeciwieństwie do poprzednich modeli producent nie użył do ich produkcji plastiku. Obudowy wykonane są z aluminium i szkła.

W nowych telefonach zabrakło niestety pewnej cechy, którą charakteryzował się Galaxy S5. Producent zrezygnował bowiem w swoich topowych telefonach z wodoodpornej obudowy. Możliwe jednak, że wzorem Galaxy S5 Active trafi do sprzedaży Galaxy S6 Active. Miałby to być model odporny nie tylko na zalanie, ale też na kurz oraz o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Zobacz również:

  • iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna (25.10.2021)
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Pierwsze informacje na temat Galaxy S6 Active pojawiły się już kilka dni temu. Dzisiaj serwis SamMobile informuje o tym, że spodziewany Galaxy S6 Active może mieć nie tylko inaczej wykonaną obudowę, ale też inny wyświetlacz niż ten zastosowany w Galaxy S6.

Kolejne dane, które rzekomo dotyczą nowego modelu sugerują, że Galaxy S6 Active zostanie wyposażony w ekran o 5,5-calowej przekątnej. To znacznie więcej, niż wyświetlacz o przekątnej długości 5,1-cala wykorzystany w podstawowej wersji Galaxy S6. Nie wiadomo też, czy w modelu z linii Active producent zdecyduje się na rozdzielczość 2K, czy raczej mniejszą np. Full HD.

źródło: sammobile.com