Samsung Galaxy S6 Edge wzorem dla Apple

Zakrzywiony ekran Galaxy S6 Edge to interesujące rozwiązanie, które z czasem będzie oferowało coraz większą funkcjonalność. Apple z pewnością też to widzi i pracuje nad konkurencyjnym rozwiązaniem.

Galaxy S6 Edge to pierwszy smartfon na rynku dysponujący ekranem, który zachodzi na dwie dłuższe krawędzie obudowy zapewniając użytkownikowi dodatkową przestrzeń pozwalającą na dostęp do różnych przydatnych funkcji. Urządzenie wzorowane było na modelu Galaxy Note Edge, który jednakże dysponował ekranem zakrzywionym tylko z jednej strony.

Jak się okazuje, firmie Apple spodobał się pomysł konkurenta. Na tyle, że postanowiła złożyć wniosek patentowy (nie został on jeszcze rozpatrzony), który opisuje poniższe rozwiązanie:

Samsung Galaxy S6 Edge wzorem dla Apple

Apple - smartfon z ekranem bocznym (źródło: patft.uspto.gov)

W odróżnieniu od sprzętu Samsunga mamy tutaj do czynienia z zupełnie osobnym dotykowym wyświetlaczem, który obok np. powiadomień oferował będzie możliwość skorzystania z przycisków funkcyjnych takich spust migawki aparatu.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Sprawdź, czy Twóje hasła na iPhone są zagrożone!

Porównując oba podejścia do ekranu bocznego wydaje mi się, że rozwiązanie Samsunga jest lepsze. W odróżnieniu od niego boczny ekran Apple musiałby bowiem wpłynąć na wzrost grubości smartfona. To zaś przy obecnej "walce o milimetry" byłoby bardzo niepożądane.