Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge: ceny w przedsprzedaży

Smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zaprezentowane. Obecnie kluczową kwestią są ich ceny. Dzisiaj wydaje się, że już je znamy.

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zrywają z plastikowym wizerunkiem poprzednika, modelu Galaxy S5. Obudowy urządzeń zostały bowiem zbudowane przy wykorzystaniu szkła Gorilla Glass 4 oraz wysokiej jakości aluminium. Trudno nie zauważyć, że koreańska firma (to wciąż lider rynku) zwlekając tyle czasu z taką zmianą naraża się na zarzut, że działa odtwórczo ponieważ metal i szkło od dawna wykorzystywane są przez jej konkurentów (HTC, Sony, Apple). Nie zmienia to jednak faktu, że wreszcie użytkownicy flagowych smartfonów Samsunga będą mogli poczuć, że trzymają w dłoni urządzenie klasy premium.

Ile przyjdzie im za to zapłacić? To kluczowe pytanie, na które chyba znamy już odpowiedź. W Holandii i Finlandii ruszyła bowiem przedsprzedaż Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Galaxy S6 w wersji podstawowej (32 GB) wyceniony został na 700 euro, czyli tyle samo ile rok temu 16-gigabatowa wersja Galaxy S5.

Galaxy S6 Edge w wersji podstawowej wyceniono na 850 euro. Oznacza to więc, że za zakrzywiony ekran zapłacimy dodatkowo 150 euro. Cena ta, dla osób, którym bardzo zależy na wyróżnieniu się w gronie znajomych jest chyba jednak do przyjęcia.

Przy porównaniu cen Galaxy S5 i Galaxy S6 warto jednak mieć na uwadze, że obecnie co prawda otrzymujemy obudowę "premium", lecz za to pozbawieni jesteśmy wodoszczelności oraz możliwości rozbudowy wewnętrznej pamięci za pośrednictwem karty microSD. Dla osób, którym zależy na dużej przestrzeni na pliki jedynym sensownym wyborem będzie więc zakup "szóstki" przynajmniej w wersji 64 GB. To zaś wiąże się, jak wynika z oferty fińskiej strony Expert, z wysupłaniem z kieszeni dodatkowych 130 euro. W przypadku Galaxy S6 128 GB dodatkowych 250 euro.

Ceny dla Galaxy S6 Edge:

- wersja 64 GB: 999 euro

- wersja 128 GB: 1099 euro