Samsung Galaxy S6 Lite oficjalnie - iPad może czuć się zagrożony

Samsung oficjalnie zaprezentował nowy, przystępny cenowo tablet z rodziny Galaxy Tab. To ciekawa alternatywa dla iPad'a.

Na rynku tabletów od lat niekwestionowanym liderem jest iPad, który sprzedawany jest w wielu wersjach kosztujących od około 1500 zł do nawet prawie 10000 zł. Pomimo dominacji iPadOS'a, na rynku co jakiś czas pojawiają się ciekawe konstrukcje z Androidem.

Samsung Galaxy S6 Lite oficjalnie - iPad może czuć się zagrożony

Źródło: xda-developers.com

Z pewnością należy do nich Samsung Galaxy Tab S6 Lite, który jak sama nazwa wskazuje jest tańszą wersją flagowego Galaxy Tab S6.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Galaxy Tab A8 - nowy tablet Samsunga na pierwszych grafikach

W zeszłym roku największe redakcje technologiczne jednoznacznie orzekły, że Galaxy Tab S6 to najlepszy tablet z Androidem 2019 roku. Teraz na rynku pojawia się tańsza, a także dla wielu znacznie ciekawsza alternatywa - Galaxy Tab S6 z dopiskiem Lite, który konkurować będzie z iPad'em 2019.

Plotki o nadchodzącym tablecie pojawiają się w sieci już od początku tego roku. Po kilku miesiącach Samsung zdecydował się na oficjalną prezentację Samsunga Galaxy Tab S6 Lite, który jest bezpośrednim następcą testowanego przez nas Galaxy Tab S5e.

Urządzenie łączy flagowe cechy ze średniopółkową specyfikacją techniczna oraz atrakcyjną ceną. Galaxy Tab S6 Lite wyposażony został w ekran o rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Niestety w przeciwieństwie do poprzednika w tym przypadku wykorzystano panel IPS LCD zamiast AMOLED'a.

Tab S6 Lite wyposażono w głośniki od AKG z obsługą Dolby Audio, port USB Typu C oraz gniazdo słuchawkowe Jack, którego na próżno szukać w Galaxy Tab S6. Tablet posiada obsługę rysika S-Pen, ale nie wiemy jeszcze czy akcesoriom znajdzie się w zestawie sprzedażowym.

Za wydajność tabletu odpowiada doskonale znany nam procesor Samsung Exynos 9611 w połączeniu z 4 GB pamięci operacyjnej. Zestaw ten znamy między innymi z testowanego przez nas Samsunga Galaxy A51. Nie zabrakło 4 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Całością zarządza Android 10 z One UI 2.0.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite jest bezpośrednim konkurentem podstawowego iPad'a. Urządzenie oferuje większy ekran oraz większą ilość wbudowanej pamięci masowej. Dodatkowo wersja z modemem jest znacznie tańsza od iPad'a Wi-Fi + Cellular.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Tab S5e

Źródło: xda-developers.com