Samsung Galaxy S6. Wszystko, co wiemy o następcy Galaxy S5

Wkrótce premiera smartfona Galaxy S6. Czy Samsung wyciągnął wnioski ze słabszego niż oczekiwał przyjęcia przez rynek modelu Galaxy S5? Pojawiające się do tej pory spekulację pozwalają mieć nadzieję, że tak.

Zgodnie z zapowiedziami Samsung 1 marca pokazał światu swój najnowszy flagowy smartfon, model Galaxy S6. Co więcej, potwierdziły się też spekulacje na temat "zakrzywionej" wersji urządzenia. Ona również została zaprezentowana: nosi oznaczenie Galaxy S6 Edge.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 doczekał się sporych zmian konstrukcyjnych. Samsung zrezygnował bowiem w końcu z plastiku na rzecz metalu i szkła. Osoby, które ucieszy ta informacja zmartwić może jednak kolejna: nowy flagowiec nie posiada wymienialnego akumulatora, nie jest wodoszczelny i nie pozwala na rozbudowanie wewnętrznej pamięci flash. Z drugiej strony może się pochwalić bardziej smukłą linią (dokładnie o 0,1 mm) od iPhone'a 6, co jednak idzie w parze z niezbyt fajnie prezentującym się wystającym obiektywem..

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6

Kolejnymi bardzo ważnymi informacjami na temat Galaxy S6 są z pewnością:

- wyposażenie smartfona w 8-rdzeniowy procesor Exynos 7420, który jako pierwszy na "smartfonowym rynku" wykonany został w technologii 14 nm

- skorzystanie przez Samsunga z 5,1-calowego wyświetlacza Quad HD (2560 x 1440 pikseli Super AMOLED cechującego się rekordową gęstością pikseli (577 ppi) oraz dużą jasnością (600 cd/m2)

- wykorzystanie pamięci LPDDR4 oraz flash UFS 2.0 (szybkość + energooszczędność)

- zastosowanie mniej pojemnego akumulatora niż w przypadku Galaxy S5

Prawdopodobnie niektórych z Was zaniepokoił ten ostatni punkt. Pamiętajmy jednak, że Galaxy S6 korzysta z bardziej efektywnych energetycznie podzespołów, co, miejmy nadzieję, zrekompensuje utracone mAh.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge dzięki zachodzącemu po po obu stronach na obudowę wyświetlaczowi (dodatkowa przestrzeń pozwalająca na skorzystanie z różnych funkcji) z pewnością pozwoli się użytkownikowi wyróżnić w tłumie. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge

Galaxy S6 Edge od Galaxy S6 różnią:

- wspomniany ekran

- dodatkowe funkcje

- wymiary (142,1 x 70,1 x 7,0 mm)

- waga (132 g)

- pojemność akumulatora (2600 mAh)

- kolory obudowy

Z pewnością do tej listy można będzie dopisać cenę, której jednak jeszcze niestety nie poznaliśmy.

Na kolejnych stronach znajdziecie oryginalną zawartość artykułu.

Aktualizacja: 02 marca 2015 11:50

Tekst został uzupełniony oficjalnymi informacjami na temat Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

Aktualizacja: 19 lutego 2015 14:26

Tekst uzupełniłem informacja o pojemności akumulatora Galaxy S6.

Aktualizacja: 06 lutego 2015 10:21

Tekst uzupełniłem informacjami o cenach Galaxy S6 i Galaxy S Edge oraz domniemanym schematem pierwszego z tych urządzeń.

Aktualizacja: 03 lutego 2015 07:33

Uzupełniłem tekst informacją o konferencji Galaxy Unpacked 2015.

Aktualizacja: 29 stycznia 2015 14:06

Firma Qualcomm prezentując wyniki finansowe za I kwartał roku fiskalnego 2015 przyznała, że "wysokiej klasy układ Snapdragon 810 nie znajdzie się w cyklu projektowania nowego flagowego smartfona jej dużego klienta". Składając to z pogłoskami na temat problemów jakie miał napotkał Samsung w przypadku wspomnianego układu z odprowadzaniem ciepła można chyba już założyć, że Galaxy S6 skorzysta z układu Exynos.