Samsung Galaxy S6 bez metalowej obudowy unibody i możliwości samodzielnej wymiany akumulatora

Samsung Galaxy S6 nie będzie posiadał metalowej obudowy unibody oraz wymienialnego akumulatora - wynika z doniesień jednego z koreańskich serwisów.

Już w marcu (MWC w Barcelonie) powinniśmy poznać najnowszy flagowy smartfon Samsunga, model Galaxy S6. Wraz z nim, jak głosiły pojawiające się od dawna spekulacje, koreański producent miał zerwać z plastikiem i wyposażyć urządzenie, podobnie jak Apple iPhone'a, w metalową obudowę unibody. Dzisiaj pojawiły się jednak zupełnie inne doniesienia na ten temat. Koreański serwis ddaily.co.kr twierdzi bowiem, że Samsung zamierza wyposażyć Galaxy S6 w obudowę, której tylny panel zostanie wykonany ze szkła. Dodatkowo towarzyszyć ma temu zastosowanie niewymienialnego samodzielnie przez użytkownika akumulatora.

Dlaczego Samsung miałby podjąć taką decyzję? Być może chodzi o odróżnienie linii Galaxy S od smartfonów serii A (np. zaprezentowanego modelu Galaxy A7), które korzystają z obudowy charakteryzującej się wykończeniem w postaci metalowej ramki.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja: według ddaily.co.kr Galaxy S6 zostanie zaoferowany w dwóch wersjach. Pierwsza, z pewnością tańsza, będzie posiadała zwykły ekran, natomiast druga, Dual Edge, posiadać ma ekran zachodzący nie jak w przypadku Note Edge na jedną krawędź obudowy, lecz na dwie. Podobne rozwiązanie szykuje firma LG, która zaprezentowała prototyp takiego urządzenia na zakończonych niedawno targach CES 2015: