Samsung Galaxy S6 bez wersji z procesorem Snapdragon. J.K. Shin podał powód

W tym roku topowy model telefonu marki Samsung zadebiutował bez dodatkowej wersji wyposażonej w procesor od firmy Qualcomm, jak to miało miejsce w przypadku kilku poprzednich urządzeń z górnej półki. Prezes koreańskiego giganta J.K. Shin wyjaśnił powody takiej decyzji.

W niedzielę na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2015 odbyła się konferencja Samusng Unpacked podczas której koreańska firma pokazała światu swoje nowe telefony. Po prezentacji Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge okazało się, że tym razem do sprzedaży nie trafią urządzenia wyposażone w procesor marki Qualcomm.

Od kilku generacji smartfony z rodziny Galaxy S i phablety z linii Galaxy Note debiutowały w dwóch wariantach różniących się modelem wykorzystanego procesora. Na niektóre rynki urządzenia mobilne Samsunga trafiały z układami Qualcomm Snapdragon, a na inne przygotowywano sprzęty wyposażone w procesory własnej produkcji oznaczone Exynos.

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?
  • Jednak nie Snapdragon 898? Oto nowy flagowy procesor Qualcomm!
Samsung Galaxy S6 bez wersji z procesorem Snapdragon. J.K. Shin podał powód

Samsung Galaxy S6 Edge nie pojawił się w wariancie z procesorem Qualcomm Snapdragon 810

Tym razem Samsung zdecydował się wyłącznie na układy, które przygotował samodzielnie, a Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge nie pojawią się w wariancie z procesorem Qualcomm Snapdragon 810. Ta jednostka trafiła do smartfonów konkurencji takich jak LG G Flex 2 oraz HTC One M9. O powodach stojących za taką decyzją poinformował J.K. Shin, czyli prezes Samsunga.

Związane to było z podejrzeniami, że nowy Snapdragon 810 może mieć problemy z przegrzewaniem się. Samsung nie chciał ryzykować i zdecydował się na ośmiordzeniowy układ Exynos 7420 własnej produkcji. Chip wykonany został w 14 nm procesie technologicznym, co pozytywnie wpłynęło nie tylko na jego wydajność i energooszczędność, ale też zmiejszyło ilość wydzielanego ciepła.

źródło: sammobile.com