Samsung Galaxy S6 i LG G4 mogą mieć premierę później niż planowano

Koreańskie źródła donoszą, że firma Qualcomm ma problemy z układem Snapdragon 810. To niepokojąca informacja dla producentów, którzy zamierzali wykorzystać ten chip w swoich kolejnych flagowych smartfonach takich jak np. Galaxy S6.

Obecnie oczekuje się, że kolejne flagowe smartfony takie jak np. Samsung Galaxy S6, czy LG G4, będą zbudowane w oparciu o układ SoC Snapdragon 810. W serwisie Business Korea pojawiły się jednak niepokojące doniesienia na temat problemów z jakimi boryka się firma Qualcomm. Chodzi o przegrzewanie się wspomnianych układów, co prowadzi do spadków wydajności.

O ile problemy te oczywiście da się rozwiązać, o tyle wydają się one na tyle poważne, że mogą spowodować opóźnienie masowej produkcji Snapdragona 810. Jeżeli tak by się stało, oznaczałoby to kłopoty dla producentów smartfonów, którzy planowali premierę swoich kolejnych flagowców w pierwszej połowie 2015 roku. W najczarniejszym scenariuszu można założyć, że musieliby oni zdecydować się na zastosowanie innego układu.

Zobacz również:

  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?
  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 21.01.2022]

Spośród wspomnianych producentów wydaje się, że jedynie Samsung mógłby przygotować plan awaryjny oparty na wykorzystaniu jego własnych układów SoC Exynos. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby koreański producent zdołał wyprodukować odpowiednią ilość chipów, która pozwoliłaby zapewnić ciągłość dostaw Galaxy S6.

Miejmy nadzieję, że nic takiego jednak nie będzie miało miejsca.

Aktualizacja: 08 grudnia 2014 21:36

Jon Carvill z Qualcomm wydał dzisiaj oświadczenie, w którym zapewnia, że rozwój Snapdragona 810 przebiega zgodnie z planem i że pierwsze urządzenia z niego korzystające pojawią się na rynku w I połowie 2015 roku.

"I połowie 2015 r." - ciekawe, czy miał na myśli kwiecień, czy raczej końcówkę czerwca...