Samsung Galaxy S6 może zadebiutować już w styczniu

Topowy model telefonu Samsunga może doczekać się następcy wcześniej niż uprzednio sądziliśmy. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom to nowy Galaxy S6 od koreańskiej firmy ma być zaprezentowany już na początku przyszłego roku podczas targów CES 2015 w Las Vegas.

Galaxy S to linia topowych smartfonów Samsunga działających pod kontrolą systemu Google Android. Tegoroczny Galaxy S5 został zaprezentowany podobnie jak wcześniejsze cztery modele na wiosnę. To kazałoby sądzić, że Galaxy S6 zadebiutuje w lutym lub marcu 2015 roku i trafi do sprzedaży miesiąc później.

Samsung podobnie jak większość firm produkujących smartfony od kilku generacji prezentuje swoje topowe modele raz do roku. Do tej pory kolejne phablety Galaxy Note mają swoją premierę we wrześniu, kiedy to odbywają się targi IFA w Berlinie. Smartfony Galaxy S prezentowane są w okolicach wiosennych targów MWC w Barcelonie.

Według ostatnich plotek na temat Galaxy S6, smartfon ma zostać zaprezentowany nie na osobnej konferencji Samsung Unpacked, jak kilka poprzednich generacji, a w trakcie targów CES 2015 w Las Vegas. Jak donosi serwis talkandroid.com, pojawiły się pierwsze doniesienia o przyspieszonej, styczniowej premierze.

Tak rychła premiera telefonu Galaxy S6, który może wyglądem przypominać Galaxy Note 4, nie jest nieprawdopodobna. Nie wszystkie firmy trzymają się ściśle rocznego cyklu wydawniczego, a np. Sony znacznie przyspieszyło i wydaje kolejne topowe modele raz na pół roku. Niewykluczone, że Samsung pójdzie w ślady japońskiej firmy. Galaxy S6 ma pojawić się też od razu w dodatkowym wariancie Edge z zakrzywionym na boku ekranem, który będzie nawiązywał do Galaxy Note Edge.