Samsung Galaxy S6 może zadebiutować w dwóch wariantach

Do sieci trafiły pierwsze niepotwierdzone informacje na temat wariantów smartfona Samsung Galaxy S6. Urządzenie to najpewniej pojawi się w sprzedaży już na wiosnę 2015 roku i to nie w jednej, ale od razu dwóch wersjach.

Galaxy S5 jest dostępny w sprzedaży już od roku. Najnowszy przedstawiciel drugiej linii topowej linii urządzeń mobilnych Samsunga w postaci Galaxy Note 4 zaprezentowany został z kolei na początku września w trakcie berlińskich targów IFA 2014. Fani firmy czekają już na kolejny model telefonu w ofercie koreańskiej firmy, który najpewniej będzie nosił nazwę Galaxy S6.

Jeśli Samsung nie przyspieszy cyklu wydawniczego i nie porzuci swojej sztandarowej rodziny urządzeń, to Galaxy S6 pojawi się w sprzedaży dopiero na początku drugiego kwartału przyszłego roku. Do sieci trafiła niepotwierdzona jeszcze informacja na temat tego, jakie warianty telefonu pojawią się na sklepowych półkach.

Jak można przeczytać w serwisie phandroid.com, nowe topowe urządzenie Samsunga faktycznie będzie nosić nazwę Galaxy S6. Sprzęt ma prezentować się znacznie lepiej pod względem wykonania od poprzedników. Oprócz tego ma pojawić się też dodatkowa edycja w postaci Galaxy S6 Edge z zagiętymi na jednej krawędzi ekranem. Ma to być nawiązanie do Galaxy Note 4 Edge pokazanego na targach IFA 2014.

Jeszcze nieco za wcześnie by mówić o specyfikacji technicznej nowego modelu, ale pojawiły się pierwsze przypuszczenia na ten temat. Galaxy S6 ma być wyposażony w ekran QHD o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, 64-bitowy procesor (Exynos 7420 lub Snapdragon 810 w zależności od wersji) oraz aparat fotograficzny robiący zdjęcia o rozmiarze 16 Mpix lub 20 Mpix. Specyfikację ma dopełnić 32 GB, 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.