Samsung Galaxy S6 pojawił się w sieci w postaci klienta User Agent

Na oficjalną premierę Galaxy S6 musimy jeszcze poczekać, ale w internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego topowego telefonu Samsunga. Kilka szczegółów ze specyfikacji technicznej tego modelu zdradza profil User Agent pochodzący rzekomo z tego urządzenia, który trafił do sieci.

Wbrew pierwszym doniesieniom na temat telefonu Galaxy S6 nie pojawił się on oficjalnie na targach CES 2015 w Las Vegas. Samsung nie zdecydował się ujawnić światu, jak kolejny koreański smartfon z najwyższej półki będzie wyglądał ani jakie będzie miał parametry.

Nieco światła na spodziewaną specyfikację Galaxy S6 rzuca profil User Agent urządzenia, który można odszukać w sieci. Nie ma pewności, że jest on autentyczny, ale wiele na to wskazuje. Z identyfikatora można z niego wyczytać, że nowy telefon Samsunga będzie miał ekran o wyższej rozdzielczości, niż zeszłoroczny Galaxy S5.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?
Samsung Galaxy S6 pojawił się w sieci w postaci klienta User Agent

Profil User Agent podpisany oznaczeniem SM-G920A, który należy prawdopodobnie do Galaxy S6 w wersji dla amerykańskiego operatora AT&T, wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z rozdzielczością QHD. Oznacza to, że Galaxy S6 wygeneruje obraz o wielkości 2560 na 1440 pikseli.

W taką samą liczbę pikseli, jaką ma mieć Galaxy S6, wyposażony został między innymi zeszłoroczny smartfon LG G3 oraz phablet Samsung Galaxy Note 4. Oprócz informacji o rozdzielczości wyświetlacza profil User Agent zawiera dane dotyczące procesora w urządzeniu, który ma obsługiwać 64 bity. Najprawdopodobniej jest to nowy model z linii Exynos oznaczony numerem 7420. Na oficjalne potwierdzenie tych informacji musimy jednak jeszcze poczekać, najpewniej do targów MWC 2014 w Barcelonie.

źródło: phonearena.com