Samsung Galaxy S6 pojawił się w wynikach benchmarku

Do premiery nowego sztandarowego telefonu Samsunga pozostało jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, ale w sieci pojawiają się kolejne informacje na jego temat. Telefon o nazwie Galaxy S6 został przyłapany w wynikach benchmarku AnTuTu.

Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany na początku tego roku. Jeśli koreańska firma nie wprowadzi zmian w harmonogramie prezentowania kolejnych smartfonów, to już za kilka miesięcy na półki sklepowe trafi następca tegorocznego topowego telefonu. Najprawdopodobniej będzie on nosił nazwę Galaxy S6 i będzie pracować pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop.

Do oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy S6 pozostało jeszcze dużo czasu, ale w sieci można znaleźć już pierwsze niepotwierdzone informacje na temat tego sprzętu. Telefon o nazwie Galaxy S6 pojawił się nawet w wynikach popularnego benchmarku AnTuTu, który mierzy wydajność urządzeń mobilnych.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 5 naładujesz energią słoneczną?!
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?
  • Apple znów w sądzie! Chodzi o... ładowarki
Samsung Galaxy S6 pojawił się w wynikach benchmarku

Galaxy S6 widniejący w bazie AnTuTu oznaczony jest nazwą kodową SM-G925F. Jeśli wierzyć poprzednim przeciekom dotyczącym tego telefonu, tak oznaczone urządzenie będzie europejską wersją smartfonu. Na zrzucie ekranu z benchmarku pojawiły się informacje o specyfikacji tego telefonu.

Wedle danych z AnTuTu nowy topowy telefon Samsunga ma cechować się ekranem o przekątnej długości 5,5 cala i rozdzielczości QHD, czyli 2560 na 1440 pikseli. Galaxy S6 będzie najprawdopodobniej wyposażony w aparat fotograficzny 20 Mpix, przednią kamerę 5 Mpix oraz 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Producent z Korei ma też wykorzystać własny ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Exynos 7420.

źródło: phonearena.com