Samsung Galaxy S6 - tak wymienisz akumulator

Galaxy S6 pozwala na samodzielną wymianę akumulatora (oczywiście po gwarancji). Proces ten nie jest jednak łatwy do przeprowadzenia.

Samsung Galaxy S6 to pierwszy flagowy smartfon Samsunga, który zrywa z plastikową obudową. Została ona zastąpiona przez obudowę zbudowaną z wysokiej jakości aluminium i szkła Gorilla Glass 4. Dzięki temu użytkownik urządzenia nie będzie już musiał z zazdrością patrzeć na osoby chwalące się aluminiowym iPhone'em 6.

Ten dodatek premium wiąże się jednak również z pewną niedogodnością, która w oczach niektórych osób jest bardzo istotna. Podczas premiery Galaxy S6 dowiedzieliśmy się o niewymienialnym akumulatorze. Z czasem, gdy do Sieci "wyciekła" instrukcja obsługi okazało się, że sprawa nie jest tak beznadziejna. Pojawił się bowiem w niej punkt pokazujący krok po kroku jak wymienić akumulator. Co prawda w okresie gwarancyjnym samodzielna wymiana nie wchodzi w grę (tylko autoryzowany serwis może to zrobić), lecz później możemy pokusić się w razie konieczności o przeprowadzenie takiej operacji.

Zobacz również:

  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu
  • Galaxy S23 Ultra będzie miał mocnego konkurenta! Asus ROG Phone 7 z oficjalną datą premiery

Wspomniana instrukcja wymiany akumulatora sugerowała, że proces ten nie jest zbyt trudny. Niestety prawda jest taka, że należy się przy tym mocno nagimnastykować, aby nie uszkodzić obudowy smartfona. O tym, jak to wygląda w rzeczywistości możecie przekonać się oglądając materiał przygotowany przez ETrade Supply, który prezentuje rozłożenie Galaxy S6 na czynniki pierwsze: