Samsung Galaxy S6 vs. Apple iPhone 6


Samsung Galaxy S6 kontra Apple iPhone 6: możliwości fotograficzne

W Galaxy S6 doczekaliśmy się ważnych zmian dotyczących aparatów. Tylny co prawda nadal oferuje 16 milionów pikseli, lecz nie korzysta już z technologii ISOCELL (moduł Sony IMX240, ten sam co w Galaxy Note 4). Zastosowany obiektyw jest jaśniejszy (F/1.9; Galaxy S5: F/2.2) i oferuje optyczny system stabilizacji obrazu.

Aparat z przodu, podobnie jak główny, korzysta z technologii HDR. Pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5 milionów pikseli, co powinno przypaść do gustu wielbicielom selfie.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 Ultra na pierwszych grafikach!
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

iPhone 6 wykonuje bardzo dobrej jakości zdjęcia. Pod względem parametrów (jasność, rozdzielczość) zarówno w przypadku przedniego, jak i tylnego aparatu znacznie ustępuje Galaxy S6. Najważniejsze jednak, że nie posiada optycznej stabilizacji obrazu, która została zarezerwowana dla większego iPhone'a 6 Plus. Poniżej znajdziecie film przygotowany przez serwis Phandroid, który porównuje stabilizacje obu smartfonów (w przypadku iPhone'a chodzi o stabilizację programową):

Ponadto warto zauważyć, że Galaxy S6 potrafi rejestrować filmy w rozdzielczości 4K:

Podsumowując, obecnie wydaje się, że Galaxy S6 pod względem możliwości fotograficznych wypada lepiej. Trzeba jednak poczekać na dokładne testy, które to potwierdzą, lub temu zaprzeczą.

Samsung Galaxy S6 kontra Apple iPhone 6: komunikacja

Galaxy S6 oferuje łączność LTE Kategorii 6 (iPhone 6 - kategorii 4) oraz moduł Bluetooth 4.1, który w odróżnieniu Bluetooth 4 (iPhone 6) może wysyłać dane na dużo większe odległości (4.0 - do 30 metrów) komunikując się z drugą stroną nie bezpośrednio, ale przez chmurę. To zaś pozwalać może na korzystanie z dodatkowych, niedostępnych wcześniej usług.

Samsung Galaxy S6 kontra Apple iPhone 6: czujniki

Galaxy S6 oferuje następujący zestaw czujników: akcelerometr, czujnik światła, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, kompas, barometr, czytnik linii papilarnych, czujnik Halla, pulsometr

iPhone 6: barometr, żyroskop, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła

Samsung Galaxy S6 kontra Apple iPhone 6: interesujące akcesoria

Akcesoria dla iPhone'a 6 znajdziecie na stronie Apple. Moim zdaniem przebija je zaprezentowane właśnie przez Samsunga urządzenie Gear VR Innovator Edition, które przeznaczone jest do współpracy z Galaxy S6 i S6 Edge. Dzięki niemu użytkownik może zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości.

Samsung Galaxy S6 vs. Apple iPhone 6

Gear VR Innovator Edition

Samsung Galaxy S6 kontra Apple iPhone 6: podsumowanie

Pominąwszy platformę systemową (Android 5.0 kontra iOS 8 - to temat na osobny artykuł) wydaje się, że Samsung naprawdę wyciągnął wnioski z porażki jaką zaliczył przy okazji zeszłorocznej premiery smartfona Galaxy S5. Co ważne, dużo zaryzykował idąc w kierunku Apple i rezygnując z elementów, którymi przewyższał iPhone'y (wymienialna bateria, obsługa kart microSD). Oczywiście dopiero z czasem dowiemy się, czy zaważy to na decyzji konsumentów.

Podsumowując, Galaxy S6 zapowiada się na naprawdę świetny smartfon zasługujący na miano flagowca nowej generacji. W porównaniu z obecnym od pół roku na rynku iPhone'em 6 wypada zdecydowanie lepiej. W wielu elementach pozostawia go bowiem w tyle. Ponadto za porównywalną cenę (700 euro) otrzymujemy urządzenie (w wersji podstawowej), które oferuje nowsze technologie i dwa razy więcej przestrzeni na nasze pliki.