Samsung Galaxy S6 vs. LG G4

Samsung Galaxy S6 i LG G4 to nowe flagowe smartfony na "androidowym" rynku. Czy jednak są to godni siebie konkurenci? Zdecydowanie tak!

Samsung Galaxy S6 to punkt odniesienia dla flagowych smartfonów z Androidem "na pokładzie". Oczywiście najnowszy gadżet Samsunga ma przede wszystkim konkurować z Apple iPhone'em 6, lecz obecnie również w "androidowym" obozie wyrosła mu naprawdę warta uwagi konkurencja. Mam tutaj na myśli zaprezentowany oficjalnie 28 kwietnia smartfon LG G4.

Koreańskim firmom przyświecały podobne cele, czyli wprowadzenie zmian w designie i usprawnienie różnych elementów. Pomiędzy Galaxy S6 i G4 na szczęście istnieją jednak różnice, które mogą być istotne dla podejmującego decyzję o zakupie konsumenta.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Samsung Galaxy S6 vs. LG G4: design

2015 rok w przypadku smartfonów z najwyższej półki cenowej pokazuje, że firmy Samsung i LG poświęciły wiele czasu na wprowadzenie istotnych zmian w zakresie designu. Bardziej spektakularnie wygląda to w przypadku modelu Galaxy S6, który w odróżnieniu od poprzednika i zgodnie z życzeniami większości konsumentów w końcu wyposażony został w obudowę wykonaną z materiałów "premium", konkretnie wysokiej jakości aluminium oraz szkła Gorilla Glass.

Samsung Galaxy S6 vs. LG G4

Samsung Galaxy S6

W przypadku modelu LG G4 nie mamy aż tak istotnych zmian, lecz są one również bardzo interesujące. Poza podstawową plastikową wersją urządzenie będzie bowiem oferowane w wersji wyposażonej w tylną wymienną skórzaną klapkę (przyjazna środowisku skóra licowa poddana procesowi garbowania roślinnego), która dostępna jest w sześciu kolorach. Jeżeli do tego dołożymy delikatną krzywiznę obudowy, możemy spodziewać się, że smartfon będzie świetnie leżał w dłoni, co też potwierdzają dziennikarze, którzy mogli się już nim przez chwilę pobawić.

Samsung Galaxy S6 vs. LG G4

LG G4

Podsumowując, w ocenie wielu osób LG G4 lepiej leży w dłoni od Samsunga Galaxy S6. Ten drugi jednak lepiej wygląda.