Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3: aparaty

Galaxy S6 w odróżnieniu od Galaxy S5 korzysta z modułu aparatu Sony IMX240 (16 MP), co oznacza brak techniki ISOCELL i autofokusu z detekcją fazy. Aparat dysponuje też jaśniejszą optyką i, co najważniejsze, optyczną stabilizacją obrazu. Xperia Z3 dysponuje aparatem 20,7 MP. Nie oferuje jednak optycznej stabilizacji obrazu pozwalając jednak za to na skorzystanie z maksymalnego ISO 12800.

Jeżeli chodzi o filmy, oba urządzenia wspierają rozdzielczość 4K. Galaxy S6 powinien jednak bardziej przypaść do gustu wielbicielom selfie ponieważ oferuje przedni aparat z matrycą 5 MP (Xperia Z3 - 2,2 MP).

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Watch 6 - data premiery, cena, dane techniczne [25.05.2023]
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

W pojedynku tym zwycięzcą, głównie za przyczyną optycznej stabilizacji obrazu (testy pokazują, że działa bardzo dobrze), jest Galaxy S6.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3: oprogramowanie

Galaxy S6 oferuje Androida 5.0 Lollipop z nową wersją nakładki TouchWiz. Co ważne, w porównaniu do poprzednich Galaxy S nakładka została mocno odchudzona zaś pozostawione jeszcze aplikacje możemy odinstalować. Samsung zrobił krok w dobrym kierunku, ponieważ interfejs Galaxy S6 działa znacznie szybciej od poprzedników. Ponadto możliwość odinstalowania aplikacji może się przydać (szczególnie przy wersji urządzenia wyposażonej w 32 GB pamięci flash) również ze względu na brak slotu microSD.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3

W przypadku Sony Xperia Z3 możemy już podzielić się bardzo miłą informacją: aktualizacja z Androidem 5.0 Lollipop i odświeżoną nakładką na system trafiła już do pierwszych użytkowników z Polski.

Jeżeli chodzi o oprogramowanie, trudno wyłonić zwycięzcę ponieważ bardzo liczą się tutaj preferencje użytkowników.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3: werdykt

Nie mam wątpliwości, że Samsung Galaxy S6 jest lepszym smartfonem. Z drugiej jednak strony za blisko 1200 złotych mniej możemy kupić Xperię Z3, która wciąż jest przecież urządzeniem wysokiej klasy. Pamiętajmy też o slocie kart pamięci, który pozwoli na znaczne jej rozbudowanie, co nabiera większego znaczenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż Galaxy S6 w wersji 128 GB kosztuje 3799 zł. Ponadto nie zapominajmy o wodoszczelności.

Jeżeli więc wydanie 3 tysięcy złotych stanowi dla Was spory problem, warto poważnie rozważyć zakup Xperii Z3.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: