Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3

Samsung Galaxy S6 będzie bezpośrednio konkurował ze smartfonem Sony Xperia Z4. Niestety o drugim z tych urządzeń nic jeszcze oficjalnego nie wiadomo. Do pojedynku wystawiliśmy więc model Xperia Z3.

Samsung zaprezentował smartfon Galaxy S6 (wraz z nim zobaczyliśmy też pierwszy na świecie smartfon z zakrzywionym po obu stronach ekranem, model Galaxy S6 Edge) podczas konferencji MWC w Barcelonie. Pomimo tego, że firma Sony przekonywała, że zadowolona jest z 6-miesięcznego cyklu wydawniczego kolejnych flagowców z serii Xperia Z, niestety nie poznaliśmy oczekiwanej z niecierpliwością przez wielu konsumentów Xperii Z4. Co więcej, od pewnego czasu krążą spekulacje, że urządzenie to będzie miało premierę dopiero na początku września podczas targów IFA 2015.

Brak Xperii Z4 oznacza, że flagowym modelem Sony wciąż jest Xperia Z3. Czy można ja porównać z Galaxy S6? Dlaczego nie, co też spróbowaliśmy zrobić w tym artykule.

Zobacz również:

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3: cena

Smartfon Galaxy S6 został wyceniony przez Samsunga następująco:

- w wersji 32 GB: 2999 zł

- w wersji 64 GB: 3399 zł

- w wersji 128 GB: 3799 zł

Smartfon Sony Xperia Z3 16 GB możemy kupić za niespełna 1800 zł.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3: design

Samsung Galaxy S6 w porównaniu do galaxy S5 doczekał się istotnych zmian w designie. Najważniejsze dotyczą wykorzystanego materiału, który zastąpił nielubiany przez wielu użytkowników plastik. Obecnie otrzymujemy do dyspozycji smartfon, który oferuje obudowę składającą się z metalowej ramki oraz szkła Goriilla Glass 4. Całość prezentuje się naprawdę porządnie, dzięki czemu po raz pierwszy w historii linii Galaxy S mamy wrażenie trzymania w ręku urządzenia klasy premium.

Galaxy S6 jest też bardzo smukły (6,8 mm) pokonując pod tym względem Xperię Z3 (7,3 mm). Jest też od niej znacząco lżejszy (138 g kontra 152 g). Oba urządzenia cechuje inny kształt (Xperia jest bardziej kanciasta), lecz w sumie połączenie metalu i szkła zapewnia użytkownikowi podobne odczucia podczas trzymania ich w dłoni. W przypadku Galaxy S6 warto jednak zwrócić uwagę na wystający obiektyw, który jednakże nie powinien być zbyt kłopotliwy.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3

Samsun Galaxy S6 - wystający obiektyw

Istotnym elementem, który być może zadecyduje o zakupie Xperii Z3 szczególnie, że powoli zbliżamy się do okresu wakacyjnego jest fakt, że w odróżnieniu od Galaxy S6 dysponuje ona wodoszczelną obudową.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3: wyświetlacz

Samsung Galaxy S6 oferuje 5,1-calowy wyświetlacz, który jest minimalnie mniejszy od wyświetlacza Xperii Z3 (5,2 cala). Wykonany on został także w innej technologii (Super AMOLED kontra IPS LCD Triluminos) oraz może pochwalić się znacznie większą rozdzielczością (1440 x 2560 pikseli kontra 1920 x 1080 pikseli) przekładającą się na rekordową gęstość pikseli.

Samsung Galaxy S6 vs. Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3

Wyświetlacz Xperii Z3 powinien zadowolić większość użytkowników. W tym pojedynku, co też pokazują pierwsze testy wielu branżowych portali, zdecydowanie jednak lepiej wypada panel Samsunga.