Samsung Galaxy S6 z Exynosem i bez wersji z procesorem Snapdragon

W przeszłości topowe modele telefonów marki Samsung były wydawane w dwóch wersjach różniących się typem zastosowanego procesora. W przypadku Galaxy S6 producent może jednak zdecydować się wyłącznie na jeden wariant topowego telefonu. Tym razem może być jednak inaczej.

W ostatnio wydanych telefonach Samsunga z najwyższej półki można było znaleźć różne procesory w zależności od wariantu urządzenia. Część z topowych smartfonów z rodziny Galaxy była wyposażona albo w procesor Exynos produkcji własnej Samsunga, albo w wybrany model Snapdragona amerykańskiej firmy Qualcomm.

Zwykle to, jaką wersję będą dostaną do swoich rąk konsumenci, zależy od regionu. Telefony Samsunga w wariancie z Exynosem sprzedawane są w innych regionach, niż te same smartfony wyposażone w procesor Qualcomma. Wygląda jednak na to, że w przypadku Samsunga Galaxy S6 będzie dostępna tylko jedna wersja.

Zobacz również:

  • Galaxy S22 Ultra za darmo! Najlepsze promocje na urządzenia Samsung Galaxy [24.05.2022]
  • Koniec Exynosa? Galaxy S23 z nowym procesorem
Samsung Galaxy S6 z Exynosem i bez wersji z procesorem Snapdragon

Czekamy na następcę zeszłorocznego Samsunga Galaxy S5

Samsung najprawdopodobniej rozważał wyposażenie części Galaxy S6 w procesor Qualcomm Snapdragon 810, ale może wycofać się z tego pomysłu. Przyczyną takiej decyzji mogą być rzekomo problemy z odprowadzaniem ciepła przez najnowsze układy amerykańskiego producenta.

To nie pierwszy raz, kiedy mówi się o problemie przegrzewania się nowych 64-bitowych chipów Qualcomma. Jeszcze w zeszłym roku pojawiały się informacje na temat tego, że odprowadzanie ciepła w układach Snapdragon 615 i Snapdragon 810. Najwyraźniej coś jest na rzeczy, a rynkowa premiera urządzeń z tymi procesorami może nastąpić później, niż Qualcomm zakładał, a Samsung mając w zanadrzu własnego Exynosa nie chce opóźniać premiery.

źródło: gigaom.com