Samsung Galaxy S6 z mniej "agresywną" nakładką TouchWiz i interfejsem zbliżonym do Nexusa 6

Wraz z premierą smartfona Galaxy S6 powinniśmy również poznać nową "odchudzoną" wersję nakładki TouchWiz - wynika z doniesień jednego z koreańskich serwisów.

TouchWiz to nakładka graficzna Samsunga, z której korzystają przede wszystkim jego smartfony, fablety i tablety pracujące pod kontrolą systemu Android. Jej najnowsze wersje to Nature UX 3.0 (Galaxy S5) i Nature UX 2.5 (Galaxy Note 3).

Idą zmiany

Jak się okazuje, być może ten często nielubiany przez użytkowników dodatek czekają poważne zmiany. Tak przynajmniej twierdzi serwis Business Korea, który przytacza wypowiedź pozyskaną od osoby związanej z koreańską firmą:

"Naszym celem jest pozbycie się niepotrzebnych funkcji i uproszczenie interfejsu do poziomu znanego ze smartfona Google Nexus 6."

Zobacz również:

  • Galaxy S22 Ultra za darmo! Najlepsze promocje na urządzenia Samsung Galaxy [24.05.2022]

Oznaczałoby to zoptymalizowanie nakładki TouchWiz, co wiązałoby się też z jej "odchudzeniem", a tym samym udostępnieniem do dyspozycji użytkownika większej przestrzeni na pliki. To bardzo ważne szczególnie w przypadku modeli podstawowych, wyposażonych np. w pamięć flash o pojemności 16 GB.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja: wspomniane źródło twierdzi, że nowa zoptymalizowana nakładka TouchWiz pojawić ma się na rynku wraz z flagowym smartfonem Galaxy S6, który prawdopodobnie będzie miał premierę na marcowych targach MWC 2015 w Barcelonie.