Samsung Galaxy S7 dostaje grudniowe poprawki zabezpieczeń

To się nazywa wsparcie. Trzy i pół letnie urządzenie otrzymuje najnowsze poprawki zabezpieczeń.

Samsung potrafi zadziwić. Koreańczycy znani są z różnych nietypowych działań. Dziś rano pisaliśmy o smartfonach Galaxy S9, które otrzymały kolejną aktualizacje z serii One UI 2.0 beta, która na dwa tygodnie przed końcem 2019 roku wprowadziła poprawki zabezpieczeń datowane na 1 stycznia 2020 roku.

Samsung Galaxy S7 dostaje grudniowe poprawki zabezpieczeń

Źródło: samsung.com

Kolejną nietypową sytuacją było wprowadzenie grudniowych poprawek zabezpieczeń na Galaxy S8 zaledwie 3 dni po udostępnieniu aktualizacji zawierającej listopadowe poprawki zabezpieczeń.

Programiści Samsunga mają co robić. Kilka dni przed świętami w piątek popołudniu kolejne urządzenia otrzymały nowe aktualizacje oprogramowania. Koreańczycy udostępnili nowy firmware dla sporej ilości leciwych już urządzeń. Zaktualizowany system operacyjny nie wprowadza żadnych nowości, ale pojawiły się grudniowe poprawki zabezpieczeń. Co ważne aktualizacja wydana została między innymi na niemal czteroletnie flagowce Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Wśród wybranych urządzeń znalazło się także miejsce dla Samsunga Galaxy A80 oraz tabletu Galaxy Tab A 10,5 (2018).

Tablety otrzymały aktualizację w Turcji, Galaxy A80 w Peru, Ekwadorze, Brazylii, Chile i kilku innych krajach, a modele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w Hiszpanii i Francji. Wkrótce oprogramowanie na wymienione modele powinno pojawić się w Polsce. Każdy ze zaktualizowanych smartfonów i Galaxy Tab A 10,5 (2018) sprzedawane były (lub nadal są) w naszym kraju. Grudniowa poprawka naprawia sześć krytycznych luk w systemie Android, a także ponad dwadzieścia luk wysokiego i umiarkowanego ryzyka. Naprawiono również 13 luk, które zostały wykryte w oprogramowaniu, które znajduje się tylko na smartfonach Samsunga. Jedna z nich mogła umożliwić nawiązywanie połączeń z nowymi urządzeniami Bluetooth przy zablokowanym urządzeniu.

Źródło: sammobile.com