Samsung Galaxy S7 ma lepszy aparat od Galaxy S6, iPhone'a 6S Plus...

Samsung Galaxy S6 miał świetny aparat. Najnowszy "zakrzywiony" flagowiec koreańskiej firmy - Galaxy S7 Edge - jest pod tym względem jeszcze lepszy.

Smartfon Galaxy S7 to odświeżony Galaxy S6, w którym zastosowano rozwiązania oczekiwane przez konsumentów takie jak slot kart pamięci microSD, czy wodoszczelna obudowa. Najważniejsze usprawnienie dotyczy jednak aparatu głównego, który korzysta obecnie z 12-megapikselowej matrycy (rozmiar 1/2.6 cala) zbudowanej w oparciu o duże piksele o wymiarze 1,4 mikrometra, najjaśniejszego na rynku obiektywu F1.7, inteligentnej OIS oraz technologii Dual Pixel (wszystkie piksele na matrycy są jednocześnie komórkami detekcji fazy) zapewniającej znacznie lepsze działanie autofokusu (szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych).

Pomimo zmniejszenia liczby pikseli w porównaniu do Galaxy S6 (16 MP) powyższe parametry (duże piksele, jasny obiektyw) dawały nadzieję, że będziemy mieli do czynienia z najlepszym na rynku aparatem w smartfonie. Dzisiaj wiemy już, że tak jest dzięki dokładnym testom przeprowadzonym przez ekspertów z laboratorium DxO, którzy "wzięli ma warsztat" zakrzywioną wersję Edge. Na 100 możliwych do zdobycia punktów zainstalowany w nim moduł aparatu (taki sam jest w Galaxy S7) uzyskał 88 punktów. Mamy więc nowego lidera, który zostawił w tyle m.in. Apple iPhone'a 6S Plus (84 punkty).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Zachęcam was do zapoznania się ze szczegółowym raportem laboratorium DxO.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: