Samsung Galaxy S7: tyle kosztuje jego wyprodukowanie

Wyprodukowanie Samsunga Galaxy S7 kosztuje mniej niż wprowadzonego na rynek dwa lata temu modelu Galaxy S5.

Z ostatnich danych przekazanych przez Samsunga wynika, że smartfony Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge sprzedają się w Europie rekordowo dobrze. W porównaniu do poprzedników koreański producent zanotował w systemie przedsprzedaży 2,5x więcej zamówień. Tajemnicą do dzisiaj pozostawało jednak, ile kosztuje go wyprodukowanie najnowszego gadżetu. Zmienił to najnowszy raport firmy IHS.

Galaxy S7 - BOM niższy od Galaxy S5

Z wspomnianego raportu wynika, że szacunkowy koszt Bill Of Materials (BOM) odnoszący się do całkowitego wykazu wszystkich elementów potrzebnych do wytworzenia Galaxy S7 (plus montaż) w wersji z układem Snapdragon 820 wyniósł 255 dolarów, czyli o dolar mniej niż miało to miejsce w przypadku modelu Galaxy S5. Najdroższym podzespołem okazał się wspomniany SoC, który wyceniono na 62 USD.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony ze składanym ekranem 2022 roku [24.01.2022]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?
  • Pełna specyfikacja gamingowego potwora Lenovo Legion Y90

Ile Samsung zarabia?

Amerykańska cena Galaxy S7 została ustalona na poziomie 670 USD. Należy jednak pamiętać, że wyliczona przez IHS kwota nie zawiera kosztów R&D (Research and Development), oprogramowania, dystrybucji i marketingu. Tak naprawdę nie można więc dokładnie określić ile Samsung zarabia na każdym sprzedanym egzemplarzu.