Samsung Galaxy S7 vs. Apple iPhone 7: starcie gigantów


Galaxy S7 vs. iPhone 7: aparaty

Galaxy S7 wyposażony został w aparat główny oferujący 12-megapikselową matrycę (mamy więc tutaj do czynienia z dosyć nietypowym działaniem, ponieważ Galaxy S6 korzystał z matrycy 16 MP), w przypadku której światło pada na duże piksele o wymiarze 1,4 mikrometra. Co więcej, jest ono przepuszczane przez najjaśniejszego obecnie na rynku obiektywu F1.7, który korzysta z inteligentnej IOS. Dodatkowo nowy moduł aparatu wyposażony został w technologię Dual Pixel (wszystkie piksele na sensorze obrazu posiadają dwie fotodiody zamiast jednej) zapewniającą znacznie lepsze działanie autofokusu, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Wszystkie te elementy sprawiają, że pod względem fotograficznych możliwości nowy flagowiec Samsunga zapewnić może nową jakość na rynku mobilnym. Ponadto urządzenie doczekało się też ważnych zmian, z których ucieszą się wielbiciele selfie. Do ich dyspozycji oddany został bowiem 5-megapikselowy przedni aparat, który korzysta z tak samo jasnego obiektywu (F1.7) i oferuje przydatne rozwiązania np. w postaci doświetlenia za pomocą ekranu, czy trybu Wide Selfie.

iPhone 6s doczekał się znacznej zmiany w stosunku do iPhone'a 6 w postaci zwiększenia rozdzielczości aparatów do poziomu 12 MP i 5 MP. W przypadku iPhone'a 7 nie powinniśmy raczej oczekiwać dalszego zwiększania liczby pikseli. Apple przyzwyczaiło nas jednak, że nigdy "nie odpuszcza" tego elementu, tylko skupia się na innych istotniejszych cechach aparatu (w tym kierunku poszedł też teraz Samsung). Chodzi tutaj przede wszystkim o obiektyw, który w przypadku "siódemki" poza większą jasnością być może zaoferuje szalenie przydatne rozwiązanie w postaci optycznej stabilizacji obrazu. Ponadto niewykluczone, że Apple zdecyduje się na zastosowanie większego sensora oferującego większe piksele.

Fotograficzny iPhone 7 Plus

Przy okazji omawiania możliwości fotograficznych dodam tylko jeszcze, że znacznie ciekawszych zmian powinniśmy oczekiwać w przypadku iPhone'a 7 Plus (a konkretnie jego "fotograficznej" wersji), który wedle ostatnich doniesień oferować ma w podwójny aparat (2 x 12 MP od Sony). Jeden będzie wyposażony w optyczną stabilizacją obrazu, natomiast drugi w 2- lub nawet 3-krotny zoom optyczny.

Galaxy S7 vs. iPhone 7: przestrzeń na pliki

Galaxy S7 dostępny jest w dwóch wersjach różniących się dostępną przestrzenią na pliki: 32 GB i 64 GB. Użytkownik może znacznie ją rozbudować za pomocą karty microSD o maksymalnej pojemności 200 GB.

W przypadku iPhone'a 7 nie mamy się co spodziewać zastosowania slotu na karty pamięci. Mam jednak nadzieję, że Apple w końcu zrezygnuje z modelu wyposażonego w zaledwie 16 GB pamięci wewnętrznej oferując użytkownikom do wyboru następujące opcje: 32, 64 i 128 GB. Plotki głoszą też, że amerykański producent rozważa wprowadzenie do oferty modelu z rekordową pamięcią wewnętrzną 256 GB.