Samsung Galaxy S7 vs. Apple iPhone 7: starcie gigantów


Galaxy S7 vs. iPhone 7: zasilanie

Smartfon Galaxy S7 wyposażony został w pojemny akumulator 3000 mAh, który powinien pozwolić na obejrzenie 15 godzin filmów HD. Jego powtórne naładowanie zajmuje 90 minut (w 30 minut można go podładować do 83%). Możliwe jest też skorzystanie ze specjalnej podstawki, która pozwala na ładowanie bezprzewodowe.

Apple dążąc do budowy jak najbardziej smukłych iPhone'ów zmniejsza pojemność zastosowanego akumulatora (tak było w np. w przypadku iPhone'a 6s). Oczywiście nie może sobie pozwolić przy tym, aby następnej generacji smartfon pracował krócej na baterii, co udaje się osiągnąć przez zastosowanie bardziej energooszczędnych rozwiązań. Biorąc to pod uwagę chyba nie należy mieć zbytnich oczekiwań co do czasu pracy na baterii iPhone'a 7 tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę doniesienia mówiące o jego niebywałej smukłości. Użytkownicy przyszłych iPhone'ów będą mogli w zamian za to liczyć najprawdopodobniej na funkcję ładowania bezprzewodowego, która od dawna dostępna jest wśród "androidowej" konkurencji.

Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że Apple szykuje tutaj coś ekstra. Rozpoczęło już bowiem ponoć współpracę z firmą Energous, która opracowała technologię bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych nawet z odległości 4,5 metra.

Wydaje mi się, że jeżeli faktycznie tak jest to rozwiązanie to trafi raczej dopiero do iPhone'a 8 (iPhone'a 7s), a nie "siódemki".

Galaxy S7 vs. iPhone 7: cena

Galaxy S7 w podstawowej wersji został wyceniony na 3199 zł, czyli o 200 zł więcej od Galaxy S6.

Mam nadzieję, że Apple nie pójdzie w tym kierunku. Dla przypomnienia, poniżej ceny iPhone'a 6s:

- Phone 6s 16 GB: 649 USD (w Polsce 3199 zł)

- iPhone 6s 64 GB: 749 USD (w Polsce 3 699 zł)

- iPhone 6s 128 GB: 849 USD (w Polsce 4 199 zł)