Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5


Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5: wyświetlacz

Samsung Galaxy S7

Galaxy S7 dysponuje wyświetlaczem Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala. Jego rozdzielczość to 1440 x 2560 pikseli, natomiast gęstość pikseli 577 ppi. Jak już wspomnieliśmy, został on lekko zaokrąglony na krawędziach, dzięki czemu mamy płynne przejście pomiędzy nim a otaczającą go ramką. Samsung udostępnił nową funkcję Always On Display (czyli „ekran zawsze włączony”), dzięki której na ekranie blokady można wyświetlić różne przydatne informacje (np. zegar, czy kalendarz). Warto dodać, że korzystanie z tego rozwiązania będzie wiązało się z niewielkim wpływem na akumulator (1% na godzinę). Więcej na jego temat dowiecie się z poniższego filmu:

LG G5

LG G5 korzysta z nowego panelu IPS oferującego 5,3-calową przekątną, rozdzielczość QHD (2560 x 1440 pikseli) i gęstość pikseli na poziomie 554 ppi. Podobnie jak Galaxy S7 oferuje on tryb "zawsze włączony" zapewniający stale dostęp do takich informacji jak aktualna godzina, data i nowe powiadomienia (w ciągu godziny pobiera tylko 0,8% baterii).

Samsung Galaxy S7 z funkcją zawsze włączonego wyświetlacza

Samsung Galaxy S7 z funkcją zawsze włączonego wyświetlacza

Użytkownik może też skorzystać z przydatnego szczególnie w słoneczne dni trybu dziennego, który dostosowując odpowiednio jasność wyświetlacza jest w stanie "wygenerować" nawet 850 nitów.

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5 dysponuje ekranem IPS o przekątnej wynoszącej 5,15 cala. W jego przypadku mamy do czynienia ze zdecydowanie najmniejszą rozdzielczością 1080p, co przekłada się oczywiście na mniejszą gęstość pikseli na poziomie 428 ppi. Producent zdecydował się na zastosowanie podświetlenie składającego się z 16 diod LED (zwyczajowo wykorzystywał 12-14), co pozwala na osiągnięcie jasności na poziomie 600 nitów.

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5

Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5: możliwości fotograficzne

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 wyposażony został w aparat główny oferujący 12-megapikselową matrycę (rozmiar 1/2.6 cala, Sony IMX260) zbudowaną w oparciu o duże piksele o wymiarze 1,4 mikrometra. Światło pada na nie po przejściu przez najjaśniejszego obecnie na rynku obiektywu F1.7, który korzysta z inteligentnej IOS. Dodatkowo technologia Dual Pixel (wszystkie piksele na matrycy są jednocześnie komórkami detekcji fazy) zapewnia znacznie lepsze działanie autofokusu, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Urządzenie doczekało się też ważnych zmian, z których ucieszą się wielbiciele selfie. Do ich dyspozycji oddany został bowiem 5-megapikselowy przedni aparat, który korzysta z tak samo jasnego obiektywu (F1.7) i oferuje przydatne rozwiązania np. w postaci doświetlenia za pomocą ekranu, czy trybu Wide Selfie.

LG G5

LG G5 został wyposażony w nowatorski system składający się z dwóch aparatów na tylnym panelu: 16-megapikselowego z obiektywem (f/1.8) o standardowym kącie widzenia 78 stopni i 8-megapikselowego z obiektywem (f/2.4) o kącie widzenia 135 stopni (ok. 1,7-krotnie szerszy kąt widzenia od kąta widzenia dotychczas obecnych na rynku aparatów w smartfonach; szerszy też o 15 stopni od pola widzenia ludzkiego oka). Dzięki temu możemy liczyć na możliwość wykonywania zdjęć szerszych planów (przełączanie pomiędzy aparatami z poziomu aplikacji jest bardzo proste).

Podwójny obiektyw LG G5 (podobnie jak w przypadku Galaxy S7 lekko wystaje poza obudowę)

Podwójny obiektyw LG G5 (podobnie jak w przypadku Galaxy S7 lekko wystaje poza obudowę)

Urządzenie oferuje też optyczną stabilizację obrazu i korzysta z laserowego autofokusa, natomiast selfie wykonuje przy wykorzystaniu aparatu wyposażonego w matrycę o rozdzielczości 8 MP oraz obiektyw f/2.0.

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5 wyposażony został w sensor Sony IMX 298 (rozmiar 1/2.8 cala, piksele 1,12 mikrometra) pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 16 milionów pikseli, obiektyw f/2.0 oraz technologię DTI pomagającą w słabych warunkach oświetleniowych. W przypadku ostrzenia wykorzystany został system oparty na detekcji fazy (jeżeli będzie działał tak jak w Galaxy S7 to będzie to mocny punkt Mi 5), natomiast za niwelowanie poruszenia ręką odpowiadać ma pierwszy na rynku smartfonów 4-osiowy system optycznej stabilizacji obrazu. Firma Xiaomi udostępniła poniższy film prezentujący jego efektywność na tle iPhone'ów:

Z przodu umieszczono moduł aparatu o rozdzielczości 4 MP ( obiektyw o świetle f/2.0, sensor 1/3 cala, rozmiar pikseli 2 mikrometry), który dzięki dużym pikselom powinien radzić sobie dobrze w słabym świetle.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących