Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5


Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5: końcowe porównanie

Design

Każdy ze smartfonów prezentuje się pięknie i został wykonany bardzo dobrze (miej my nadzieję, że LG dotrzyma słowa w przypadku modułów). Jeżeli chodzi o funkcjonalność związaną z konstrukcją dodatkowe możliwości zapewniają Galaxy S7 (pyło- i wodoszczelność) oraz LG G5 (modułowa konstrukcja). Xiaomi Mi 5 cechuje się natomiast najbardziej smukła linią.

Mój wybór: wodoszczelny Galaxy S7 (nie sądzę, abym korzystał z dodatkowych modułów LG G5)

Wyświetlacz

Tutaj oczywiście trzeba poczekać na dokładne testy. Warto jednak przypomnieć, że ekrany wcześniejszych wersji smartfonów flagowych Samsunga i LG były świetne, ze wskazaniem jednak na Galaxy S6.

Xiaomi Mi 5 znacznie odbiega oferowaną rozdzielczością, co jednak ma pozytywny wpływ na inne obszary użytkowe smartfona. Ponadto osoby, które miały okazję się nim pobawić twierdziły, że generowany obraz ma naprawdę ładne kolory, zaś kąty widzenia są bardzo szerokie.

Mój wybór: Galaxy S7

Pamięć wewnętrzna

Najlepszą konfigurację oferuje moim zdaniem Galaxy S7 (32/64 GB + microSD).

SoC

W tym przypadku mamy do czynienia z takim samym rozwiązaniem w postaci Snapdragona 820. Najlepiej pod względem wydajności zdaje się wypadać tutaj Xiaomi Mi 5. Ponadto w jego przypadku cenię sobie możliwość skorzystania z oferty tańszych, wolniejszych modeli.

Mój wybór: Xiaomi Mi 5

Możliwości fotograficzne

Podobnie jak z wyświetlaczem, tutaj też trzeba poczekać na testy (moim zdaniem są istotniejsze od testów ekranu). Biorąc pod uwagę suche parametry wydaje się jednak, że najlepszej jakości zdjęcia będzie wykonywał Galaxy S7. Ma on bowiem najjaśniejszy obiektyw oraz matrycę wyposażoną w zdecydowanie największe piksele, co powinno szczególnie przydać się w słabszym oświetleniu.

Mój wybór: Galaxy S7

Zasilanie

Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii wydaje się, że zdecydowanym zwycięzcą będzie Xiaomi Mi 5, który posiada nieporównywalnie mniej "napakowany" pikselami wyświetlacz.

Innowacyjność

Biorąc pod uwagę innowacyjność z pewnością najlepiej prezentuje się LG G5. Mam tutaj na myśli oczywiście pierwszą na rynku modularną konstrukcję oraz podwójny aparat w tak zaskakującej konfiguracji.

Akcesoria

Póki co ciekawiej to wygląda w przypadku LG G5.

Cena

Pomimo braku europejskich cen wydaje się, że bezapelacyjnie wygrywa tutaj Xiaomi Mi 5. Jeżeli cena 749 euro zostanie potwierdzona, najgorzej wypadnie LG G5.

Podsumowanie

Galaxy S7 wydaje się smartfonem dopracowanym w każdym elemencie (Samsung wziął bowiem pod uwagę chyba większość uwag użytkowników Galaxy S6). LG G5 jest z kolei smartfonem naprawdę bardzo zaskakującym (od dawna nie mieliśmy z czymś takim do czynienia na rynku), mającym w sobie "to coś", co z pewnością pozwoli właścicielowi urządzenia wyróżnić w tłumie. Xiaomi Mi 5 oferuje z kolei bezsprzecznie najlepszy stosunek możliwości do ceny, co docenili już konsumenci: chiński smartfon w ciągu pierwszych 5 dni przedsprzedaży został zamówiony w liczbie 17 milionów egzemplarzy.

Mój wybór: stawiam na stosunek jakości do ceny, więc wybieram świetnie prezentujący się model Xiaomi Mi 5. Gdybym jednak miał dostać smartfon w prezencie, chciałbym aby był to Galaxy S7 (pomimo braku nowoczesnego złącza USB Typu C). Zaznaczę jeszcze, że nie interesują mnie dodatkowe gadżety tym bardziej, jeżeli w przypadku części z nich nie znam ceny.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących