Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5

Samsung Galaxy S7, LG G5 i Xiaomi Mi 5 to najnowsze flagowe smartfony pracujące pod kontrolą Androida. Który z nich stanowi najlepszą ofertę? Sprawdź, co oferują i sam podejmij decyzję.


Jeżeli zamierzasz kupić wydajny smartfon pracujący pod kontrolą Androida możesz już wybierać pomiędzy najnowszymi flagowymi modelami. W tym artykule postanowiliśmy porównać możliwości Samsunga Galaxy S7, LG G5 i Xiaomi Mi 5.

Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 vs. Xiaomi Mi 5: design

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 wyposażony został w obudowę wykonaną z aluminium i szkła. Lekkie zaokrąglenie krawędzi ekranu i obudowy powodować ma, że lepiej trzyma się w dłoni. Z tyłu w oczy rzuca się wystający obiektyw, który jednak w porównaniu do Galaxy S6 wystaje znacznie mniej (na 0,46 mm).

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Grubość urządzenia wynosi 7,9 milimetra, natomiast ekran pokrywa 72,1% przedniego panelu. Najważniejsza zmiana w konstrukcji dotyczy spełnia przez nią wymogów certyfikatu IP68, co oznacza, że Galaxy S7 bez obawy można zanurzyć w wodzie na głębokość 1,5 metra przez okres 30 minut. Oczywiście nei należy się też obawiać pyłu.

Samsung Galaxy S7 posiada wodoszczelną obudowę

Samsung Galaxy S7 posiada wodoszczelną obudowę

Omawiając wodoszczelność Galaxy S7 warto wspomnieć o dwóch sprawach:

- nie trzeba stosować żadnych zaślepek na porty

- ostatnie doniesienia wskazują, że Samsung zastosował system wykrywający, czy w porcie microUSB znajduje się choćby kropla wody i nie pozwoli na ładowanie akumulatora, aby użytkownik uniknął przykrej niespodzianki

Wymiary: 142,4 x 69,6 x 7,9 mm

Waga: 152 g

Dostępne kolory: czarny, szary, biały, złoty

LG G5

LG G5 posiada obudowę wykonaną z anodowanego aluminium i jest nieco bardziej smukły od Galaxy S7 (jego grubość: 7,7 mm). Pierwsza rzucająca się natychmiast w oczy zmiana dotyczy elementu, który wyróżniał flagowce koreańskiej firmy na rynku, czyli umieszczonych z tyłu przycisków: zostały one przeniesione na bok. Urządzenie posiada teraz bardziej zaokrąglone krawędzie, natomiast z tyłu w miejscu wspomnianych przycisków zagościł włącznik ze zintegrowanym skanerem linii papilarnych (oczywiście skaner jest też obecny w opisywanym wcześniej Galaxy S7). Nad nim znajduje się wystająca poza obudowę "wysepka" z dwoma obiektywami.

LG G5

LG G5

LG G5 wyróżnia się znacząco na tle konkurencji pod względem konstrukcji. Jest ona bowiem modułowa, co oznacza, że poza możliwością łatwej wymiany akumulatora użytkownik w razie potrzeby może skorzystać z uniwersalnych modułów. Obecnie ma do dyspozycji jedynie dwie takie jednostki, ale z czasem ich liczba na pewno się zwiększy:

- LG CAM Plus: uniwersalny moduł aparatu fotograficznego podłączany do gniazda baterii i oferujący fizyczne przyciski (włącznik, przycisk migawki, przycisk nagrywania, zbliżania), kontrolkę LED, wygodny uchwyt i funkcję blokady ostrości/ekspozycji. Dodatkowo posiada akumulator 1200 mAh

Moduł LG CAM Plus przemieniający  LG G5 w aparat kompaktowy

Moduł LG CAM Plus przemieniający LG G5 w aparat kompaktowy

- LG Hi-Fi Plus: cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi

Uczestnicy targów MWC 2016, którzy mieli okazję pobawić się LG G5 twierdzą, że moduły niestety nie są wykonane zbyt dobrze. Poza plastikiem musimy się także liczyć z niezbyt dobrym spasowaniem oraz negatywnym wpływem na wygląd smartfona. LG deklaruje, że finalne wersje modułów, które trafią na rynek będą wykonane lepiej.

Wymiary: 149,4 x 73,9 x 7,7 mm

Waga: 159 g

Dostępne kolory: srebrny, tytanowy, złoty, różowy

Xiaomi Mi 5

Chiński producent Mi 5 zdecydował się na zapewnienie klientowi możliwości wyboru pomiędzy dwoma wersjami z metalową obudową i wersją Pro wyposażoną w obudowę ceramiczną. Wszystkie cechuje bardziej smukła konstrukcja od poprzedników (grubość: 7,25 mm) oraz najcieńsza ramka wokół wyświetlacza, który dodatkowo pokrywa w największym stopniu przedni panel (73,1%). Oczywiście jak na flagowca przystało nie zabrakło też skanera linii papilarnych, który został ukryty w przycisku pod ekranem.

Xiaomi Mi 5

Xiaomi Mi 5

Wymiary: 144,6 x 69,2 x 7,3 mm

Waga: 129 g/139 g (ceramiczna wersja)

Dostępne kolory: srebrny, tytanowy, złoty, różowy

Aktualizacja: 14 marca 2016 07:53

LG G5 pojawił się w pierwszym polskim sklepie w cenie 2899 zł z gratisem w postaci słuchawek wartych ok. 850 zł.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących