Samsung Galaxy S7 z poprawkami bezpieczeństwa z października 2019

Samsung aktualizuje ponad trzyletniego flagowca.

Samsung Galaxy S7 to jeden z najbardziej udanych smartfonów z Androidem ostatnich lat. Mimo ponad trzyletniego stażu rynkowego wielu użytkowników wciąż z zadowoleniem korzysta ze swoich egzemplarzy. Nie bez znaczenia jest fakt, że nowszy o generację Galaxy S8 różnił się od Galaxy S7 głównie wyglądem, a podzespoły pozostały praktycznie niezmienione.

Samsung Galaxy S7 z poprawkami bezpieczeństwa z października 2019

Teraz w październiku 2019 roku po trzech latach i siedmiu miesiącach od premiery Samsung wprowadza kolejną aktualizację na Galaxy S7. Najnowsze oprogramowanie z aktualnymi poprawkami zabezpieczeń datowanymi na październik tego roku zadebiutowało w Kolumbii, Argentynie, Trynidadzie, Tobago, Chile, Paragwaju i Brazylii. Najnowszy firmware będzie stopniowo udostępniany w kolejnych regionach już w najbliższym czasie.

Dlaczego ta aktualizacja jest taka ważna? Samsung Galaxy S7 jest jednym z trzech urządzeń Samsunga, które są podatne na krytyczną lukę systemu Android, która została załatana wraz z wprowadzeniem październikowych poprawek zabezpieczeń. Niestety Samsung prawdopodobnie nie zastosował tej łatki w swojej aktualizacji. Google załatało ujawniony błąd w dodatkowej aktualizacji suplementarnej, a koreański gigant nie chwali się załataniem luki. Bardzo możliwe, że błąd zostanie naprawiony w przyszłym miesiącu.

Źródło: Sammobile.com