Samsung Galaxy S8 - co z aktualizacją do Androida 10?

W sieci pojawiły się informacje, jakoby flagowy model z 2017 roku miał otrzymać Androida 10 z One UI 2.0.

Samsung Galaxy S8 to flagowy model Koreańskiego producenta na 2017 rok. Dzięki temu urządzeniu producent zupełnie zerwał z dotychczasowym wizerunkiem. W przeciwieństwie do poprzedników Galaxy S8 nie posiadał przycisków nawigacyjnych, czytnika linii papilarnych na froncie i płaskiej wersji. W zamian zastosowano zupełnie nowy ekran Infinity Display, skaner tęczówki oka oraz nowe oprogramowania Samsung Experience. Mimo znacznych zmian na zewnątrz w środku umieszczono jedynie o kilka procent wydajniejszy procesor oraz podwojono ilość wbudowanej pamięci masowej.

Samsung Galaxy S8 - co z aktualizacją do Androida 10?

Galaxy S8, jak na flagowca z 2017 roku przystało zadebiutował z Androidem 7.0 Nougat. Po niespełna roku od premiery urządzenie otrzymało aktualizację do Androida 8.0 Oreo z nowszą wersją nakładki Samsung Experience. Po kolejnych kilkunastu miesiącach Samsung zdecydował się na wprowadzenie kolejnej dużej aktualizacji z Androidem 9.0 i zupełnie nową nakładką One UI na pokładzie.

Standardowo urządzenia od Samsunga dostają dwie duże aktualizacje i nie inaczej było w tym przypadku. Z tego powodu nie zdziwiliśmy się zbytnio, gdy na mapie drogowej aktualizacji do Androida 10 i One UI 2.0 zabrakło urządzeń z serii Galaxy S8.

Tymczasem w sieci pojawiła się informacja wskazująca, że Galaxy S8 w rzeczywistości otrzyma Androida 10. Niezadowolony użytkownik tego modelu napisał do Samsung Customer Care z zapytaniem, dlaczego jego flagowy model kosztujący w chwili premiery 3599 zł nie otrzyma aktualizacji do Androida 10. W odpowiedzi uzyskał informacje, że stosowna aktualizacja jest planowana.

Niestety musimy nieco ostudzić entuzjazm wszystkich użytkowników Galaxy S8. Przez lata Samsung Customer Care nie posiadał dobrej reputacji. Pracownicy tego działu koreańskiego producenta już wielokrotnie wykazali się brakiem odpowiedniej wiedzy i przekazywali nieprawdziwe informacje. Oczywiście świetnie byłoby, gdyby Samsung Galaxy S8 otrzymał kolejną dużą aktualizację, ponieważ to nadal świetny smartfon, ale możliwe, że informacja podana przez pracownika Customer Care nie będzie miała pokrycia w rzeczywistości.

Cieszylibyśmy się, gdyby Samsung postanowił zakończyć swoją tradycję udostępniania dwóch dużych aktualizacji systemu, które zmieniają jego wersje dla swoich flagowych urządzeń za tysiące złotych. Mimo wszystko w chwili obecnej proponujemy zachować sceptycyzm dopóki w sieci nie pojawią się sprawdzone informacje na to, że Galaxy S8 otrzyma Androida 10. W chwili obecnej producent nie wydał oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Źródło: sammobile.com