Samsung Galaxy S8 otrzymuje dużą aktualizację zabezpieczeń

Samsung nie udostępnia już comiesięcznych poprawek na Galaxy S8, ale użytkownicy zgłaszają dostępność nowej wersji oprogramowania.

Samsung Galaxy S8 to flagowe urządzenie koreańskiego producenta na 2017 rok. Dotychczas posiadacze Galaxy S8 mogli liczyć na udostępnianie comiesięcznych poprawek zabezpieczeń, a poza nimi urządzenie otrzymało dwie duże aktualizacje rozwojowe - do Androida 8.0 Oreo oraz 9.0 Pie.

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+

Niestety w maju 2020 roku informowaliśmy, że Samsung po nieco ponad trzech latach od premiery Galaxy S8 poinformował, ze urządzenie nie będzie już otrzymywać comiesięcznych poprawek zabezpieczeń. Samsung Galaxy S8 zajął miejsce Samsunga Galaxy S7, który do tej pory był jedynym flagowcem koreańskiego producenta z aktualizacjami poprawek zabezpieczeń udostępnianymi co kwartał.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Dziś nadszedł właśnie czas na udostępnienie pierwszej dużej aktualizacji zabezpieczeń, która podnosi poziom bezpieczeństwa urządzenia. Co ciekawe mimo, że Samsung Galaxy S8 otrzymywać ma jedynie kwartalne poprawki zabezpieczeń to w niektórych regionach świata urządzenia dostało dwie aktualizacje w ciągu miesiąca.

Na początku czerwca 2020 roku urządzenia z rodziny Galaxy S8 otrzymały majowe poprawki zabezpieczeń, a teraz pierwsi użytkownicy z wybranych krajów Europejskich - Niemcy i Holandia informują, że ich urządzenia otrzymały kolejną aktualizację. Oprogramowanie o numerze kompilacji G95*FXXU9DTF1 waży nieco ponad 500 MB.

Najnowsze oprogramowanie układowe wprowadza na urządzenia czerwcowe poprawki zabezpieczeń. Znalazło się w nich 25 poprawek do systemu operacyjnego Android oraz 29 poprawek dotyczących autorskiego oprogramowania stworzonego przez Samsunga.

W najnowszej poprawce zabezpieczeń koreański producent poprawił bezpieczeństwo ekranu domowego One UI 1.0, Folderu Bezpiecznego oraz trybu DeX. Wprowadzono również modyfikacje w obrębie aplikacji Konserwacja urządzenia.

Aktualizacja udostępniana jest w trybie OTA - Over-The-Air. Na polskich Galaxy S8/Galaxy S8+ powinna pojawić się przeciągu najbliższych dni.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S10 Lite


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: