Samsung Galaxy S8 ponownie z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń

Koreańczycy zaktualizowali swojego flagowca z początku 2017 roku. Na początku Android 9.0 Pie, ale za to z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń.

Samsung Galaxy S8 to jeden z ostatnich smartfonów, które nie są kompatybilne z Project Treble. Ku przypomnieniu inicjatywa ta pozwala na szybkie wydawanie poprawek zabezpieczeń bez konieczności kompilowania całego systemu operacyjnego. Pomimo tego Koreańczycy nadal udostępniają na Galaxy S8 poprawki zabezpieczeń.

Samsung Galaxy S8 w kolorze Arctic Silver

Samsung Galaxy S8 w kolorze Arctic Silver

Wczoraj informowałem o udostępnieniu listopadowych poprawek zabezpieczeń na flagowe modele z 2019 i 2020 roku. Dzień później Samsung Galaxy S8 otrzymuje październikowe poprawki zabezpieczeń. Smartfon ten nadal objęty jest planem kwartalnego udostępniania poprawek zabezpieczeń.

Aktualizacja została udostępniona dla Galaxy S8 oraz większego modelu Galaxy S8+. Najnowsze oprogramowanie posiada następujące numery kompilacji - G950FXXSBDTJ1 dla Samsunga Galaxy S8 oraz G955FXXSBDTJ1 dla Samsunga Galaxy S8+. Poprawka waży 427 MB.

Dotychczas Samsung Galaxy S8 posiadał poprawki zabezpieczeń z września 2020 roku. Trochę szkoda, że producent nie udostępnił od razu aktualizacji z listopadowymi poprawkami zabezpieczeń.

Flagowe modele z 2017 roku nadal pracują pod kontrolą Android 9.0 Pie z nakładką One UI 1.0. Smartfony z rodziny Galaxy S8 nie otrzymają aktualizacji do Android 10, ani Android 11.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma Android 11.

Źródło: galaxyclub.nl