Samsung Galaxy SIII. Następca topowego smartfona zaprezentowany

Na wczorajszej prezentacji w Londynie został pokazany następca topowego modelu Samsunga. Był nim do tej pory Galaxy SII, który zdobył pierwsze miejsce jako najpopularniejszy smartfon na wewnętrznym rynku Androida. Jego następca, bez niespodzianki, posiada oznaczenie Galaxy SIII. Wiemy już o nim niemal wszystko.


Linia Galaxy

Samsung posiada mnóstwo urządzeń, w których korzysta z oznaczenia Galaxy. Składają się na nią produkty z najwyższej półki, ale także te bardziej przystępne dla portfela o słabszej specyfikacji - są to zarówno smartfony jak i tablety. Należący do tej rodziny Galaxy SII był do tej pory uznany za jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Zaprezentowany na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie w zeszłym roku jest już nieco przestarzały, zwłaszcza w obliczu nowego smartfona z linii Nexus, produkcji Samsunga wraz z Google, Galaxy Nexusa (recenzja). Po długich miesiącach oczekiwania pojawił się w końcu wielki nieobecny tegorocznych targów MWC - Samsung Galaxy SIII.

Nowa galaktyka

Samsung swoją imprezę markował hasłem “The Next Galaxy", i do samej prezentacji nie było stuprocentowej pewności, czym będzie ta nowa galaktyka. Jednak spekulacje się potwierdziły, i pokazano światu topowe urządzenie z nowej linii. Już wiemy, że nowy smartfon będzie olbrzymi. Zastosowano ekran wielkości aż 4.8 cala, a jego rozdzielczość nie jest zaskoczeniem i tak jak w topowych modelach innych firm jest to HD 720p: 1280 na 720 pikseli. Specyfikacja techniczna z jednej strony robi wrażenie - czterordzeniowy procesor Exynos taktowany 1.4GHz, 1GB pamięci RAM, 32 lub 64GB wbudowanej pamięci. Z drugiej, praktycznie wszystko to widzieliśmy już u konkurencji

Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII

Software, nie hardware

Okazało się, że tym razem Samsung nie kładzie nacisku na specyfikację techniczną. Owszem, jest ona topowa, ale ciężko dziś upakować do telefonu jeszcze więcej rdzeni i jeszcze szybsze podzespoły. W pierwszych benchmarkach góruje albo dorównuje konkurentom. Zapowiada się świetny telefon, o podobnym designie do innych z tej linii - działający pod kontrolą Androida i nowej wersji nakładki TouchWiz. Wprowadza ona sporo nowości: warto wymienić chociażby śledzenie oczu podczas czytania (aby nie gasł ekran), nowy ekran blokady, wibrujące powiadomienia po wzięciu telefonu do ręki i możliwość oglądania filmu podczas wykonywania innych czynności. Oprócz tego użytkownicy otrzymują aż 50GB przestrzeni w chmurze Dropbox.

Zobacz także:

Sony Xperia S, recenzja

Dodatki, inne informacje

Oprócz oprogramowania zaprezentowano także tonę dodatków, jak ładowarka indukcyjna - za jej pomocą można podładować akumulator bez użycia żadnych kabli. Sama bateria również urosła, i ma teraz pojemność 2100mAh. Nowy model smartfona trafi do sprzedaży już 29 maja tego roku, na co z niecierpliwością czekamy. Więcej uporządkowanych informacji zamieściliśmy już w witrynie PC World, i serdecznie zapraszamy do przejrzenia wszystkich zainteresowanych.