Samsung Galaxy Tab 10.1 leci w przestworza z American Airlines

Konkurujący z iPadem tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 będzie wkrótce częstym gościem w podniebnych przestworzach. Stanie się bowiem wyposażeniem samolotów należących do linii lotniczej American Airlines.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami linie lotnicze American Airlines wprowadziły do swojego "rozrywkowego" wyposażenia tablety Samsung Galaxy Tab 10.1. Będą one oferowane do dyspozycji pasażerom podróżującym w pierwszej i biznesowej klasie umożliwiając im oglądanie filmów z biblioteki zawierającej 70 tytułów (30 z nich to najnowsze produkcje). Oczywiście pasażer będzie miał również dostęp do programów telewizyjnych oraz plików muzycznych.

Galaxy Tab 10.1 pojawi się na liniach transkontynentalnych oraz lotach do/z Europy i Południowej Afryki.

American Airlines zapowiadają ponadto, że w pierwszym kwartale przyszłego roku funkcjonalność urządzenia zostanie wzbogacona o możliwość komunikacji WiFi, gry i e-booki oraz inne ulepszenia.

Warto też dodać, że te same linie zapowiedziały, iż piloci będą podczas zawodowych czynności korzystali z konkurencyjnego rozwiązania - iPada.

Jak widać, American Airlines nakreśliły nam przejrzysty podział pomiędzy wspomnianymi tabletami. Wynika z niego, że Galaxy Tab 10.1 lepiej się sprawdza w dostarczaniu rozrywki, zaś iPad w poważniejszych zastosowaniach.