Samsung Galaxy Tab 10.1 nie jest tak fajny jak iPad. Mamy wyrok w tej sprawie!

Sąd Najwyższy w Londynie wydał wyrok, w którym stwierdza, że tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 nie jest kopią iPada. W uzasadnieniu przyznał, że po prostu "nie jest tak fajny" jak jego amerykański rywal.

Patentowa wojna pomiędzy firmami Apple i Samsung trwa od wielu miesięcy i prowadzona przed sądami kilku różnych krajów (m.in. w USA i Wielkiej Brytanii). Ostatnio szala zwycięstwa przechyliła się na stronę producenta iPada (test jego najnowszego wcielenia znajdziecie tutaj), który doprowadził do zakazu sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych tabletu Galaxy Tab 10.1.

Jak się okazało, odmienne zdanie na temat łamania przez Samsunga praw patentowych ma jednak Sąd Najwyższy w Londynie. Wydał on bowiem właśnie wyrok pomyślny dla koreańskiego producenta. Uwagę w tym przypadku przykuwa przede wszystkim jego ciekawe uzasadnienie:

"Tablety Galaxy Tab nie cechują się taką samą łatwością obsługi i ekstremalną prostotą jaką prezentuje projekt Apple. Nie są po prostu takie fajne" - powiedział sędzia Colin Birss.

Komentarze

Stwierdzenie to z pewnością było nieco przykre dla Samsunga, który jednak był oczywiście zadowolony z samego wyroku.

"Potwierdza to nasze stanowisko, że produkty Galaxy Tab nie naruszają praw patentowych Apple" - napisał m.in. w wydanym komentarzu Samsung zauważając jednocześnie, że roszczenia Apple opierające się na patentach dotyczących tak ogólnych kwestii projektowych mogłyby znacząco ograniczyć możliwość wyboru dla konsumenta.

Z kolei Apple nie odniosło się bezpośrednio do wyroku. Utrzymało jedynie swoje poprzednie stanowisko:

"To nie przypadek, że najnowsze produkty Samsunga wyglądają trochę jak iPad i iPhone. Tego rodzaju rażące kopiowanie jest złe i jak już mówiłem wiele razy, musimy chronić własność intelektualną firmy Apple, gdy inne firmy kradną nasze pomysły" - powiedział rzecznik Apple.

___________________

Uzasadnienie wyroku z pewnością przypadło do gustu zwolennikom Apple, którzy od dawna są zdania, że iPad jest najfajniejszy.