Samsung Galaxy Tab 2 zaprezentowany

Pierwszy Samsung Galaxy Tab w końcu doczekał się swojego bezpośredniego następcy. Wyposażono go w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1 GHz i 1 GB pamięci RAM. Specyfikacja ta nie robi wielkiego wrażenia, ale klientów ma przyciągnąć Android 4.0 wzbogacony o interfejs TouchWiz i dodatkowe usługi Samsunga.

Samsung Galaxy Tab 2

Samsung Galaxy Tab 2 został wyposażony w 1 GHz procesor dwurdzeniowy, 1 GB pamięci RAM, 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600, 3 Mpix aparat tylny oraz kamerkę VGA z przodu. Dostępny będzie z dyskami o pojemności 8, 16 i 32 GB. Obsłuży także karty pamięci do 32 GB. Wydany zostanie w wariancie Wi-Fi oraz Wi-Fi + 3G.

Nowy tablet Samsunga ma grubość 10,5 mm, a waży 344 gramy. Dla porównania iPad 2 ma 8,8 mm grubości a waży 601 gramów (dysponuje jednak 10-calowym wyświetlaczem). Ceny tabletu na rynku europejskim powinny zaczynać się od 270 euro za model Wi-Fi.

Cena ani specyfikacja techniczna nie wzbudzają zachwytu, ale dużym plusem w stosunku do pierwszej wersji Galaxy Taba jest system Android 4.0. Oczywiście będzie on zmodyfikowaną wersją systemu z firmową nakładką TouchWiz znaną z innych urządzeń mobilnych Samsunga. Wyposażono go także w nowe opcje S Suggest i AllShare Play. Pierwsza sugeruje aplikacje do pobrania, a druga pozwala na strumieniowe przesyłanie multimediów z peceta.

Koreańska firma zaoferuje także własne usługi w serwisie Samsung Hub, dzięki któremu użytkownicy otrzymają dostęp do pokaźnych zasobów e-booków, filmów, muzyki, gier oraz prasy. Tak wygląda więc pierwszy tablet Samsunga z systemem Android 4.0. Znając koreańskiego producenta, będzie on pewnie wart swojej ceny, choć ta nie należy do niskich. Najpierw, w marcu, trafi on na rynek skandynawski i brytyjski.